| anonim_4396 a întrebat:

Oare cum poate cineva sa renunte asa usor la omul despre care pana mai acum cateva zile spunea că il iubeste si ca isi doreste ca ei doi sa fie impreuna pentru totdeauna?
Cum pot fi unii atat de rai, reci, insensibili si egoiști incat sa iasa din viata noastra fara nici o explicatie?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E la moda sa iti schimbi ideiile in fiecare zi

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Sa zicem ca unii nu functioneaza cum functionau buncii nostri in vremuri antice si primitive.
Vremuri in care mureai alaturi de prima femeie/barbat.
Sa zicem ca mai e si varianta trista in care unii vad doare greserile minore ale partenerului uitand de greslile fatale ale lor.
Uite aici scenariu:Un barbat e parasit pentru ca nu e barbat,nu are rost sa detaliez.
Dupa el in loc sa-si recunoasca greselile,arunca vina pe partenera spund ca e curva si multe altele.
Dar el e perfect,nu are nici o vina.
Pentru ca, orgoliu, atat.
Acum daca o persona nu insemna nimic, nu e nici o chimie, mi se pare logic sa plecam fara sa dam o flegma pe ea.
Hai sa mai schimbam si gandirea si intrebarile.
Oare de ce pleaca? hmm?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa sunt unii. Concluzia, nu te lua după vorbe. De ce te doare? Pentru că l-ai crezut ( ai crezut-o). Așa că nu el (ea) te-a dezamăgit, dta te-ai amăgit când ai crezut!
Așa că data viitoare dialogul trebuie să sune așa.
- Te iubesc la nebunie, pentru toată viața!
- Serios? Și cât o să dureze totuși? Măine o să îți aduci aminte ce mi-ai spus?
Și apoi să îi cânți asta.
https://www.youtube.com/watch?v=ysBkoVq4m1U
Și în timp vei învăța pe cine să iei în serios și pe cine nu.

| Emma30555 a răspuns:

Vorbele nu au valoare ci faptele, îți spunea vorbele astea, dar cum se comporta?

| Crackman a răspuns:

Se intampla.
Plus de ce uni stau cu pizza la gura si alti mor de foame.
UUU mai am una ce zici de razboaie de ce se intampla?
Asta este natura umana, probabil nu ai oferit ce avea nevoie, lipsa discutiilor sau mai stiu eu ce.
Nu iti bate capul, daca ai asteptari o sa fi dezamagit :0

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai dedicat poate prea mult în relația asta. Cu toții trecem prin asta. Suferim, ne gândim, avem rațiunea aia, poate că pentru noi acea persoană va rămâne o enigmă, pe care o să ne-o amintim mereu, dar poate că ea nu a meritat. Nu putem să oprim inimă, ea bate, dar bate pentru persoana pe care noi o iubim, pe ea poate că n-o mai interesează, dar noi încă aşteptăm un semn de la ea. Asta e viața, mai puțin bună şi mai puțin înțelegătoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar crezi ca e atat de greu sa-i spui cuiva ca-l iubești in timp ce îți imaginezi cum ar fi sa-i cada un pian in cap? Iti intra in reflex.
"Răutatea" nu e neapărat un defect.Si între răutate si bunătate, clar ai mai mult de câștigat dacă mergi pe prima.
Reci, insensibili-calități evidente.
Toți suntem egoiști. Iubirea in sine e egoista.
Tu consideri ca meritai o explicație. Cealalta pers nu.

| qwertpro a răspuns:

Nu intotdeauna frazele de genul "Vreau sa fiu cu tine pe veci" sunt spuse cu sinceritate, Unii oameni le folosesc doar pentru a creea sentimente false, pentru a obtine ceva sau pentru a arata ca tine la cineva cand de fapt nu o face, adica se minte pe el insusi.Aceste cuvinte nu sunt o promisiune, ci sunt doar niste sentimente exprimate la moment care cu timpul pot disparea si sa nu mai existe, din acest motiv si aceasta fraza nu mai e valabila.Cuvintele sunt doar o expirame rapida a sentimentelor.ce simte cineva si ce intentii are stie doar el, si nu intotdeauna ceea ce spune el este adevarat, sau chiar daca este pe moment, nu inseamna ca va fi mereu.

| Veninul a răspuns:

Wai Andrei treci peste ca te stiu un om puternic.