| GabyDany a întrebat:

OK,de ce e viața așa nedreapta?
Îmi place de o fata(ea nu știe asta), in fine... eu ma strofoc sa fim prieteni cât mai buni și ăla care a avut-o (fostul ei) o înșela cu încă 2 fete.
Și efectiv îmi vine sa... sa... ma dau bătut frate.
Eu in 2 luni am reușit sa fac ceva, cumva, sa ma bage și ea in seama când ma vede...
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| BeSmart17 a răspuns:

M.i s-a intamplat asta cu un baiat(fix la fel!)eu zic sa ii zici cat mai curand! nu te da batut niciodata. Frate, eu i.am zis unei colege sa ii zica si el nu m.a placut(nu asta conteaza).eu zic sa ii spui neaparat! Sau daca nu te baga in seama nu merita.dar daca o prinzi plangand intreab.o de ce e suparata si da.i ceva sfaturi! Te v.a considera un proeten bun!

| Ya_Mihail_1989 a răspuns (pentru BeSmart17):

Un prieten si atat. laughing)

| Ya_Mihail_1989 a răspuns (pentru BeSmart17):

Prieten si atat laughing)

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca fata nu e atrasa fizic de tine ce vina are? ea te vede ca pe un frate atat

| GabyDany explică (pentru RAY):

Sunt in top 5 cei mei qt băieți din școala happy
Ăla. e cam pe locul 50 (top făcut de fete), pentru ea contează mai mult moralul...

| RAY a răspuns (pentru GabyDany):

Asta e vrajeala, aspectul fizic atrage nu personalitatea, nu crede in topuri facute de fete

| Ya_Mihail_1989 a răspuns (pentru RAY):

Exact

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu-i spui fetei ca o placi si vrei sa fie prietena ta, nu-i nimeni de vina ca este cu altul.
Ce daca o inseala cu altele doua, este problema lor, nu a ta!

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ai ajuns in situatia asta datorita alegerilor pe care le-ai facut.

Du-te dupa aia si spune-i ce doresti si ce vrei.

Apoi ea va alege daca vrea asta sau daca nu.

Daca vrea, e clar.

Daca nu vrea mergi mai departe. Cauta alta.

| kandaraki a răspuns:

Daca fata nu te vede ca un potential iubit nu ai ce face, cauta alta

| Betty12345678 a răspuns:

Viata nu e nedreapta.Ea nu stie ca tu o placi. Poate ca ar trebui sa ii spui inainte sa te dai batut. Fetele nu prea fac primul pas, poate chiar a asteptat un semn de la tine si acesta fiind inexistent i-a dat impresia ca nu te interezeaza de ea.Prin asta am trecut eu cu un tip, si cand in sfarsit si-a facut curaj, nu imi mai placea mie de el.

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu are rost sa te complici, da nu te place, asta e treci mai departe.Sunt multe fete, si nu cred ca este ultima de care te vei indragosti.

| Bogdan201739 a răspuns:

Nust. Fi amuzant cu ea (incearca ca sa o faci sa rada mai mereu). Ajuto la tot ce poti. Fi dragut cu ea. Fai complimente dar fara sa isi dea seama ca iti place de ea. Incearca sa te aranjezi incat sa o faci si pe ea sa te placa. Si puneti intrebarile ''tu daca ai fi inlocul ei ati vrea sa fiti impreuna'' si daca nu vezi de ce si incearca sa repari asta la tine. Si cand crezi ca totul este inregula si ea te place spune-i adevarul. Dar dor daca si ea te place alfel ar putea sa nu vrea sa fiti impreuna niciodata si poate chiar sar supara (dar chestia asta mai rar). Daca mai ai intrebari sa imi spui

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Ce esti dispus sa faci pentru a o convinge ca tu esti cel potrivit? Daca nu merge bunul simt, atunci nu merge nimic. Seductia nu este decat capacitatea de a stabili punti intre noi si ceilalti. Daca relatia dureaza sau nu, aici intervine compatibilitatea. Accepta ceea ce nu poti schimba. Ai de unde alege.

| annneamary a răspuns:

Mărturisește si poate ai o sansa