| 19iuly19ko16 a întrebat:

Ok hei!
Stand intr-un oras mic, ma intersectez des cu un tip care fizic nu ma atrage, nu imi place de el căci stiu si ce-i de capul lui. Intersectandu-ne des, aproape de fiecare data imi aruncă o privire (el fiind genul de om care merge mai tot timpul cu capul in pamant). Ne uitam unul la altul de fiecare data, uneori mai schițez eu un zâmbet, alteori imi da impresia ca ma salută, dar nu sunt sigura de asta.

Are ceva magic, nu inteleg lucrul asta si nu ma inteleg nici pe mine, ma atrage ceva la el si nu stiu ce.

Intrebarea mea e OARE PRIVIRILE LUI, ALE NOASTRE INSEAMNA CEVA?
Uneori imi raspund simplu cu nu, alteori imi dau seama ca daca Dumnezeu nu voia sa avem vreo legatura, nu mi-l punea in fata ochilor niciodata, dar am impresia ca totuși privirile scurte si cuprinzătoare au un scop.
Au? Sa continui sa ii zambesc când ne intersectam? Ma privește fara nici un scop desi in general nu priveste oamenii? Ce fac in continuare?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,draga mea dumnezeu cu ochii pe tine, maritate cu el

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tu esti periculos rau.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce despizi firul in patru, daca oricum nu te intereseaza tipul?
Nu crezi ca-ti complici existenta cu inutilitati?
Focuseaza-te pe o persoana care-ti place, nu pe trecatori oarecare, in special cei pe care nu dai 2 bani.
Daca barbatul ala te placea, pana acum intra in vorba cu tine. Dupa comportamnetul indiferent pe care-l abordeaza, pare a saluta din jena cand va intalniti privirile, fara pic de interes din partea lui, de altfel.

| Plato a răspuns:

Daca Dumnezeu voia ce zici tu, il facea sa-ti para perfect, nu interesant.
Daca nu-ti pare absolut desăvârșit, nu ti-a fost predestinat.

| Panamax a răspuns:

Poate are un defect de vedere.

| Raven a răspuns:

Nu te atrage fizic și nu-ți place de el. Punct. Ce sens mai au întrebările? El poate se uită că te place, asta înseamnă că trebuie să-i întorci favoarea? Doar de atât ai nevoie ca să te atragă un om, să te placă el? Trist.
Pentru ce să continui să-i zâmbești, dându-i poate speranțe false, în caz că el chiar te simpatizează, dacă tu nu ești atrasă de el?
La vârsta asta văd că toate aveți fantezii demne de Hollywood cu băiatul rău îmblânzit de fata cumsecade. Wake up! În viața reală, băiatul rău trimite fata fraieră la produs, e minunat să mergi unde te poartă inima, cum spune titlul cărții, dar nu trebuie să-ți lași creierul în urmă în timp ce faci asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti femeie iti place atentia daca se uita unu de doua ori la tine imediat interpretezi si incepi sa-l placi, e normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand cineva se uita in ochii tai, insistent, ori vrea sa te omoare, ori vrea sex.
Nu ti l-a pus dumnezeu in fata laughing ca e ocupat cu lucruri mai importantehappy
S-a nimerit sa aveti acelasi itinerariu sau ma rog. o parte.
Vorbeste cu el o data si cere-i nr de telefon. Inventeaza ceva, sau Facebook.
Sau scrie-i tu nr pe o foaie si i-l dai.
Dar daca as fi in locu tau, as merge pe ceva o poveste inventata si cum ai nevoie de nr lui de telefon sa iti zica daca e deschis la nu stiu ce magazin pe unde trece el, ca vrei sa-ti iei ceva de acolo, sau nu stiu, inventezi tu ceva, nu e greu laughing
Si porniti de acolo.
O data e adolescenta, si daca nu faci ce simti, nu mai poti da timpul inapoi sa schimbi. Si o sa te gandesti ce-ar fi fost daca-ar fi fost happy
Asa vezi exact daca ar putea fi ceva sau nu happy
Dar nici sa o lalai pe urma prin mesaje 7 lunilaughing
ca nici asa nu merge.
Faceti schimb de numere si vezi daca iti da el primul mesaj, daca nu preiei tu initiativa, si vezi cum raspunde happy

| OrdanKarris a răspuns:

Iti place atentia care ti-o poate oferi. Foamea de atentie laughing

| Uvox a răspuns:

Sa ma scuzi, daca parerea ta este ca dzeu face si lipeli, orice as mai spun ar fi cam inutil si de neînțeles pentru tine dar o sa ma risc.
Cred ca asta cu predestinat sau nu este cauza multor relatii ratate si care din pacate cauzează si suferință de cele mai multe ori.
Între doi oameni exista "chimie" sau nu. E atat de simplu.
Restul sunt inventii.
Iar ce spui tu ca sti ce are in cap, posibil sa fie așa dat am retineri. Eu am simtit pe pielea mea ca oamenii sunt plini de surprize plăcute sau nu si asta chiar atunci când ești mai sigur ca ai inteles totul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uvox):

Ar fi strigator la cer sa crezi ca dumnezeu "face lipeli " da lasa copii sa moara prin yemen bombardati.
De parca el asta ar face toata ziua, lipeli laughing))))
wtf

| Uvox a răspuns (pentru anonim_4396):

Personal cred ca dzeu sau mai corect, nu cred ca face ceva.
Iar motivul este f.simplu, este extrem de ocupat să-si răspundă la întrebarea dacă există sau nu.
?