| Ana22229 a întrebat:

Pai mama mea e plecata in Italia de 6 luni in fine a mai fost acasa si dupa a plecat 6 luni si mai sunt 12 zile pana ce vine ce surpriza as putea sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna.Fiind mama ta nu cred ca isi doreste de la tine decat un "te iubesc" si un lucru pe care l-ai facut tu special pentru ea.Nu cred ca este necesar sa ii cumperi parfumuri sau ciocolata caci sunt sigura ca pe acestea le-a mai primit si de la alti oameni din viata ei.Tu trebuie sa ii oferi ceva special facut din inima.Incearca sa ii faci o felicitare frumoasa pe care sa o scrii in italiana, poate sa incerci sa ii faci o prajitura, o bijuterie mica dar sa o faci singura. Poti sa ii culegi flori nu sa ii cumperi.Gandeste-te ce este pe gustul ei.Arata-i ca tu ai ramas si vei fii mereu puiul ei.Nu trebuie ceva scump, ci ceva sentimental. Daca doresti neaparat poti sa ii cumperi o mica atentie sau chiar o bratara desi cred ca atfel de lucruri primeste mereu si nu mai sunt originale. Daca te pricepi la muzica sau la desen si mai bine.Arata-i si alta latura a ta. Sper sa o surprinzi placut.Byehappy

4 răspunsuri:
| MeetTheMonster a răspuns:

O cina linistita si flori.si arata-i ca o iubesti, aia o sa-i placa mai mult decat orice floare. Iubirea unei mame nu poate fi inlocuita

Răspuns utilizator avertizat
| Speedmafia a răspuns:

Sa faci ceva special de mancare

Poti sa ii iei un parfum... un buchet de flori...sa faci un colaj din poze

Fa-i tu un tort big grin Cumpara blatul, budinca, ceva fructe si ceva bomboane pentru ornat, e f simplu big grin
Cadou: o floare frumoasa la ghiveci (orhidee de exemplu) si gasesti in florarii fluturasi din aceia pentru ornamentul ghiveciului, sau o cana mare cu poza ei, sau ceva cadou personalizat, sa vada ca ai depus un efort big grin

o iesire la film
faci curat in casa
sau ii organizezi o petrecere surpziza

| arsen a răspuns:

Spune i ca o iubesti. e mai frumos ca orice