| blairelovesmusic a întrebat:

Parintii mei au divortat cand aveam 2 ani. Cum este sa ai tatal langa tine? Tatal meu ma suna o data pe saptamana deoarece este foarte ocupat cu job-ul lui. Ma viziteaza doar o data sau de 2 ori pe an. Intotdeauna mi-am dorit o familie normala. Nu cred ca ma iubeste.

Răspuns Câştigător
| HelpingHands a răspuns:

Să am tatăl lângă mine a fost ca și când aș fi avut profesor și acasă! A stat mereu cu gura pe mine. Dar, adevărul fie spus, în situații grele m-a ajutat, a fost ca un prieten ciufut care m-a susținut financiar când aveam nevoie.

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te suna, te viziteaza. Deja face mai mult decat majoritatea celor in situatia lui. Cum poti spune ca nu te iubeste?

| Freya1 a răspuns:

Decât cu amândoi langa tine si in teroare, mai bine le simti lipsa.
Iti spun din experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

De fapt, bărbații/tații sunt în mod natural și general mai... indiferenți, ideea e că ei au "testosteron in vene", ceea ce înseamnă că o duc mai greu (rău) la capitolul 'sentimental': empatie, amor, responsabilitate... având altfel de concepții cu privire la aceste capitole fundamentale, decât femeile.

Nu este vorba că nu te iubește, pur și simplu este în mod natural iresponsabil!
(Oriunde te vei uita, împrejur, vei vedea asta...), (Rar, în special în zilele noastre, mai găsești un bărbat 'altfel', responsabil... Și cu "capul pe umeri". )

Deci, nu dispera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sărăcuta sad îți dau un pup kiss
Sunt sigur ca se va întâmpla ca cineva sa te iubească pentru ceea ce ești.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Crede-ma ca te iubește cu adevărat poate ca pentru tine este extrem de puți tor ce face el dar îți spun eu da el când te suna și îți aude vocea puțin lumea este al lui nu-i mai trebuie nimic nu-l mai oprește nimic poate ca te vizitează de 2 ori pe an dar nu-i cum crezi tu cine știe ce loc de munca are și trebuie sa fie 100% atent ce face și ce muncește acolo ca sa poată sași permită sate viziteze de 2 ori pe an

Eu nu am tata de la vârsta de 16 ani since e mai bine așa deja ma scarbisem de scandale și certuri băutura și alte rahaturi așa e liniște acum nu certa nu scalde nu băutura nu figuri de jmecheri acum pot sa trăiesc normală alături de oamenii normali

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Părinții sunt părinții noștri pentru tot restul vieții, până la moarte. big grin Ei ne-au dat viață, datorită lor existăm și independent de alegerile și manifestările lor happy, noi trebuie să-i iubim, cu toate că pot fi uneori indiferenți și reci asta din factori externi, cum ar fi munca. Sănătate! Funda? big grin

| outsidethebox a răspuns:

Pai, hai sa vedem: hmmm, NU STIU! Sunt / am fost in aceeasi situatie!
Nu are sens sa iti spunem noi daca te iubește sau nu, ce simți tu este "ceea ce este"...

Răspuns utilizator avertizat
| NegomireanuAlexandru a răspuns:

Mai bine asa decat sa ai unu nebun in casa crede-ma ca stiu ce zic si mi-ar placea unul asa ca al tau