| Elyza a întrebat:

Parintii mei vor sa divorteze. Nu suport aceasta situatie si mai ales stiu ca sau certat tocmai din cauza mea. As vrea sa ii impac dar nu pot. Nu suport ideea ca trebuie sa aleg. Ii iubesc extrem de mult pe amandoi si nu vreau sa ii stiu despartiti. Cine ma ajuta dau funda!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Care-i motivul?
Fiind vinovata de cearta ar trebui sa inlaturi motivul, sa-ti ceri scuze, sa-i asiguri ca nu se va mai repeta si ca doresti sa se impace si sa ramana impreuna, deoarece vei fi foarte afectata de despartire.

| anad a răspuns:

Nu divorteaza un cuplu de la o cearta pentru greseala copilului! Ea a fost poate picatura care a umplut" paharul " cu alte probleme serioase ce le au ei! Tu asuma-ti greseala din cauza careia i-ai suparat si incearca sa o repari, sa le explici cat de mult tii la ei si ca nu vrei sa-i vezi despartiti, dar nu trebuie sa te impovarezi si cu vina divortului!

| anka89 a răspuns:

Fi atenta! nu cred ca vor sa se desparta din cauza ta, fiind copilul lor, iti vor binele si daca binele tau consta in a fi impreuna unul cu celalalt asa va fi.Te-ai gandit ca s-ar putea sa aiba si alte motive despre care tu stii si ei nu ti le pot spune? daca ti la amandoi lasa-i sa fie fericiti asa cum cred ei de cuviinta.Stiu ca poate pentru tine va fi cel mai greu, de obicei dintr-o despartire cel mai mult sufera copiii.Tu sa fi in continuare alaturi de ei sa ii sustii, ca din moment ce ei nu mai pot fi fericiti impreuna si alta alegere nu au, nu cred ca ai putea face tu ceva.
Mai poti incerca sa vorbesti cu ei cerandu-le o explicatie cat se poate de serioasa, fara sa te i-a pe ocolite.Imi pare rau pentru tinesad

| stoica1 a răspuns:

Buna... Incearca sa stai devorba cu amandoi deodata si inceaarca sa le spui c iti fac rau tie in primul rand. Funda?

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Daca atunci la divort trebuie sa alegti stai cu mainile in san la propiu siu nu spune nimic spune-le ca nu vrei in rupul capului sa alegi si o sa inteleaga ca nu se pot desparti

| MiruuuDeea a răspuns:

Buna Elyza! Poate ei trec prin niste momente grele. Pune-i fata in fata si explica-le ca nu vrei ca familia voastra sa se destrame..Nu vrei sa alegi, ca ii iubesti pe amandoi, sa se impace, sa lase prostiile deoparte, si sa isi continue viata impreuna! Succes!