| Mara6392 a întrebat:

Partenerul meu mi-a zis că, într-o relație precedentă, a înșelat, dar regretă ce a făcut. Eu, m-aș despărți de el. Să mă despart de el sau să îi dau încă o șansă?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce sa ii mai dai inca o sansa? Te-a inselat si pe tine?
De obicei, năravul din fire nu are lecuire.

| Aasdfghj a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu sa faca acelasi lucru si cu tine daca nu te desparti de el.

| RAY a răspuns:

Insealal si tu pe el

| Violleta2022 a răspuns:

Un om care a inselat odata, o va face intotdeauna, fiindca este in firea si sangele lui sa faca acest lucru si cu siguranta o va repeta actiunea, cand se va simtii in siguranta ca nu este prins.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te-a înșelat pe tine? Dacă nu, de ce să te desparți de el?

| dullcat a răspuns:

Buna. Depinde de tine cat de bine il cunosti, daca consideri ca de atunci s-a schimbat si maturizat. Unii oameni raman cu acest defect o viata intreaga, dar e gresit sa pornesti de la premisa ca toti fac asta. Unii mai si invata din greseli si devin oameni mai buni.Pana la urma, asta e natura umana, de a gresi si invata constant.

Dar ii poti spune ferm ca nu tolerezi sa se intample asa si in cazul tau, sa fii inselata.Iar daca greseste, tu vei rupe relatia de tot, fara discutii.

| Hammurabi a răspuns:

Să te desparți de el pentru că ți-a povestit ceva din trecutul lui? laughing Pentru că a fost sincer? Ar fi putut să nu-ți spună.
Dacă gândești așa, ar trebui să se despartă el de tine.
Nu te-a înșelat pe tine.
De unde știi tu cu cine a fost cuplat în relația anterioară și dacă respectiva nu merita să fie înșelată?

| sofisis a răspuns:

Doamne fereste laughing)
Vorbesti de parca te-a inselat pe tine, nu pe alta.

| AdioTPU a răspuns:

Te-a înșelat pe tine? Nu. Atunci de ce ai vrea sa te despărți de el? Ți-e teamă că te va înșela și pe tine? N-are rost să strici o relație doar dintr-o temere absurdă. Asta dacă relația merge bine. Dacă nu, atunci te poți gândi la despărțire.

| 120bulevard a răspuns:

A inselat-o pe aia cu care a fost, nu pe tine. Daca asta e un no-go pentru tine poti sa te desparti oricand, desi cred ca este un gest cam radical happy. Oamenii se mai pot schimba, totusi.

| 199onur7 a răspuns:

Ba uite eu aicia imi iau capace ma dai de pământ rau adica ba când spui te iubesc cu Adevărat da cu Adevărat ce dracu înșeli ma? Cum dracu se ajunge acolo cum? Si de ce dracu faci asta?

| 199onur7 a răspuns:

Aicia eu imi iau capace serioase ca nu inteleg frate spui te iubesc cu Adevărat dupăia te duci te f... cu altele sau altul ce dracu este asta ma ce dracu

| 199onur7 a răspuns:

Nu pot înțelege cum pot fi asa uni oamenii spui ca iubești cu Adevărat da cu Adevărat si te duci la alte femei si alti bărbați aicia eu imi iau capace nu inteleg de ce sa minti in halul asta de ce sa faci asta

| 199onur7 a răspuns:

Un bărbat Adevărat care iubește cu Adevărată da cu Adevărată nu înșeală niciodată nu are de ce sa faca asta si de ce sa faca asta.

| AndreeaWTS a răspuns:

A fost sincer cu tine și ți-a spus un lucru pe care putea să nu ți-l spună. Că doar știa că e în defavoarea lui.
Asta nu înseamnă nimic pentru tine?
Părăsește-l și caută-ți altul care să te mintă frumos.

| dolceromania a răspuns:

Dacă nu era cu tine ce tot apeși pe rană?

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Tu vrei sa-l lasi pentru ca a inselat pe alta? Asa inteleg cand tu spui de sansa.
Trebuie sa-ti greseasca tie ca sa fie nevoie de inca o sansa. Insa ma gandesc ca tu nu-l vrei si te folosesti de altii, de relatia aia trecuta cand tu nici nu existai pentru el.
Daca nu-l vrei, lasa-l. Dar nu amesteca povestile, nu baga pe altii in relatia voastra.

| Slovcehov a răspuns:

Eu m-as desparti. Nu de alta, dar din ce vad la amicii mei, unu care a inselat, a inselat in toate relatiile. Ca sa ajungi sa inseli trebuie sa faci o serie de pasi constienti, nu e o greseala, e un gest psihopatic, nu s-a gandit deloc cat o sa afecteze persoana de langa el pentru ca altfel se despartea de ea, nu ajungea asa departe. Astia care inseala incearca mereu sa caute scuze si filosofii in spatele gestului dar sunt doar manipulari.

| Cristian276 a răspuns:

E o decizie care depinde de propriile tale principii. Dacă vrei să îi mai acorzi o șansă și crezi că își dorește cu adevărat să își repare greșeala și să se comporte corect, atunci puteți încerca să lucrați împreună la reconstruirea încrederii. Totuși trebuie să ai mare grijă la persoanele de genul, eu personal nu înțeleg cum poți să înșeli dar în general, înșelarea poate avea multe motive, inclusiv probleme în relație, lipsa de comunicare, nevoia de aventură, chiar și probleme psihologice, sau pur și simplu o greșeală impulsivă. Așa că dacă tu crezi că nu îi greșești cu nimic și el îți dă semne că te înșală, taie relația fiindcă e vina lui clar. Un bărbat adevărat nu va înșela niciodată și va spune direct pe față daca vrea să încheie o relație.