| lucas a întrebat:

Pe 31 oct.anul acesta facem 25 ani de casatorie.va rog o idee. vreau sa-i fac o surpriza sotiei.(la un restaurant sau o excursie in afara tarii).

Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

Mai rar asa ceva, asta ma face sa cred ca inca mai sunt oameni care se iubesc si ca merita sa investesti sentimente in cineva care are nevoie de ele si stie sa-ti raspunda cu aceeasi iubire. da, si eu m-as simti coplesita de amintiri, sa fiu acolo unde l-am vazut pentru prima oara, unde a inceput totul, si cred ca o reinnoire a juramintelor mi-ar da putere, si credinta ca intre noi nu s-a schimbat nimic, si ca iubirea noastra a invins, impotriva tuturor piedicilor!

17 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Poti repeta momentul in care i-ai cerut mana. Sau daca ai bani si vrei altceva, la un restaurant in afara tarii...

carla
| carla a răspuns:

OHHHHH 25 de ani? felicitari si la cati mai multi ani de casatorie. Ma bucur ca dupa atatia ani tot vreti sa-i mai faceti sotiei surprize. Un weekend la Paris cu plimbari pe Sena...sau intr-o destinatie mai exotica.

| monicaclaudia a răspuns:

Ei 25 de ani de casatorie se sarbatoreste nunta de argint ) Felicitari )). Speram ca sa aniversati si noptile de aur.)).
Cit despre cadou aici se "obisnuieste" cum se vad in filme, o mica ceremonie cu care refaci aceleasi promisiuni care l-ai facut la prima data ) cu niste bomboniere ( cu Drajeuri"bomboane" culoare argintie ). Care sotie nu viseaza asta?

| monicaclaudia a răspuns:

Ah scuze uitasem tzias racomanda Venetia dar e prea scump (. Desi o plimbare in Canalele din venetia nu au pret laughing ( doar100de eu juma de ora laughing.)

| MihaiA a răspuns:

25 de ani wow. Felicitari.
Pai. intai as zice sa nu`i pomenesti nimic sotiei, si sa te faci ca " uiti " de aniversarea voastra. Daca ea se trezeste dimineata si-ti da cadoul si iti spune la multi ani, fa pe nestiutorul, poti juca pana spre seara acest teatru.
De ce pana spre seara? Pentru ca seara este mai romantic smug Cumparai daca iti mai amintesti, ce cadou i-ai luat prima data cand v-ati cunoscut, si daca dispui de bani, du-o la Paris ( in cazu` asta nu te mai poti face ca uiti, ca te uita avionu` acasa laughing )
Cum 25 de ani este o data speciala, ai putea sa-i organizezi ceva frumos si acasa, o cina romantica, pahare de cristal, sampanie scumpa, lumanari parfumate, intelegi atmosfera, si la o data viitoare ( sambata, duminica ) o poti duce undeva chiar si in RO, sunt multe locuri frumoase, inchiriaza o cabana la munte doar pentru voi. Ii poti cumpara un inel, 2 inimi cu numele vostru batut, dar acest cadou trebuie musai sa vina insotit de o declaratie frumoasa de dragoste, pe care nu ti-o pot oferi eu, tu trebuie s-o compuihappy
good luck

| lost.in.rain a răspuns:

o declaratie de dragoste in locul in care v-ati cunoscut... o cina romantica... o floare...

| ramoina a răspuns:

Ma bucur ca mai sunt oameni care dupa 25 de ani de casnicie se gandesc cum sa faca o surpriza sotiei (inseamna ca inca exista iubire acolo). Venetia este, dupa mine, cel mai romantic loc din Europa. Daca puteti, dati o fuga intr-un week-end pana in Venetia. Iubiti-va in continuare!

| oareunde a răspuns:

cauta pe Google un concert cu una din formatiile care stii ca ii plac, in Bucuresti, poate si in Budapeste... cumpara biletele pe Internet, rezerva locurile pentru avion, si ambaleaza-le pe toate intr-o cutie frumoasa, alaturi de un buchet asortat de flori big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut lucas: aniversarea casatoriei as organiza-o daca mai exista, chiar in locul unde v-ati cunoscut! seara la restaurant unde se poate si dansa! ar trebui sa verifici intr-un fel sau altul ce surpriza organizeaza si ae pentru tine, daca are aceeasi idee cu plecarea in aceeasi zi in care voiai si tu? poate ar fi bine sa faceti o lista comuna cu ce doreste fiecare (5 idei tu, 5 idei ea) apoi asteptati ziua Z sa vedeti ce ofera celalalt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

un weekend la viena in 2!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O excursie intr-o tara exotica doar voi doi daca se poate ar fi super tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinoitiva juramintele in fata altarului,,,,, o petrecere ce sa semnifice evenimentul, la un restautant, cu prieteni si apoi o mini vacanta unde sa fiti numai voi doi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu implinesc 25 de ani de casatorie pe 20 octombrie anul acesta.
Deja am aranjat la un restaurant petrecerea, alaturi de citiva prieneni, dar ca " remember " am vorbit sa reinoim juramintele la aceiasi manastire la care am avut slujba de cununie acum 25 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O excursie in afara tarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si noi pe 19 ocombrie avem 25 ani de casatorie.eu asa m-am hotarat pentru.sotia surpriza, 1.verighete de argint+o masa festiva la un restaurant cu membrii familiilor si eventual prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si noi facem pe 07. 09. 2010 25 de ani de casatorie e super dar ce pacat ca suntem tot mai putini, in toata aceasta perioada un lucru e cert toleranta este secretul dar cati din tineri de azi mai sunt toleranti, am intalnito pe sotia mea la Serbarile Tineretului avem eu 21 ea 20 au trecut da 25 de ani oare cand nici nu-ti dai seama cand, noi vom merge la Busteni cu baiatul nostru de 23 de ani vom bea sampanie si vom manca o bucata de tort viata este frumaoasa chiar daca cateodata pare ff grea, La multi ani pentru cei asemeni noua din partea lui Geo si Pet

| valeryu a răspuns:

Pe toate femeile femeile le-ar incinta o excursi in afara tari, la restaorant poti merge in fiecare zi dar NUNTA DE ARGINT este ffoarte importanta in viata unui cuplu. Eu zic ca ar fi mai bine o excursie in doi indiferent daca este in tara sau in afara ei.