| mateia821 a întrebat:

Plac un baiat de la cealalta clasa. Mi-am facut sperante caci am facut contact vizual de cateva ori si cineva mi-a zis ca pare ca ma place deoarece se uita dupa mine pe hol. Azi am aflat ca place o fata din clasa lui, insa ea nu il place pe el. M-a daramat putin vestea caci el era timid si sincer nu cred ca se astepta nimeni. Nu stiu ce sa fac, sa mai incerc sau sa renunt? cu toate ca e destul de dureros.

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dacă zice că îi place de alta, poţi să-i spui: "Ce-ţi pasă ţie, chip de lut, de oi fi eu sau alta. Trăieşte în cercul tău strâmt, iar eu..." ştii tu mai departe.

| RxTx a răspuns:

Încearcă dai înainte cu tupeu și ai să vezi că nu e greu!

Viața trece o să îți pară rău de timpul. pierdut
Nu lăsa viața sa treacă ia atitudine implicate mai activ

| Violleta2022 a răspuns:

Nu incerca nimic, mai ales ca el place pe alta si categoric te va refuza.

| Together a răspuns:

Da, bineinteles ca sa incerci, daca il placi. Poate sa placa el mult si bine, nu inseamna ca e placut inapoi, mai ales daca e timid. Dupa ce isi da seama ca il placi si se apropie de tine e foarte probabil sa uite de alte fete.

Ca baiat timid nu ai asa multe optiuni, dar iti doresti apropiere de fete, una care te place inseamna foarte mult. Conteaza si cum arati, desigur.

| sparklingqueen a răspuns:

Dai pace! Nu te mai gandi la el si pune-te pe tine pe primul loc!

| Saiko93 a răspuns:

Incercarea moarte n-are, totusi, nici sa nu te injosesti pentru un singur om. Nu e ultimu baiat de pe glob... chiar daca il placi sau nu happy

| timidu89 a răspuns (pentru Saiko93):

E vai steaua lui. Nu se respecta dacă se expune la umilință. Ca fata e rușinos rău de tot

| Saiko93 a răspuns (pentru timidu89):

Mna a vrut un raspuns practic. Daca sta si se uita nu o sa rezolve nimic in viata. Mno, presupun ca te referi la baiatu care ii place Acum ea decide Nu e nimeni judecat de converseaza cu alta persoana... Asta e o gandire destul de incuiata parerea mea cu: "A nu de fata vb cu baiatu" = altceva Era pe vremuri Sunt unele pe net ce se lauda cu asemenea faze cand le place de unu, unele chiar sau cuplat asa. Si cu ocazia asta doar vorbind cu el vede daca chiar e sau nu ce cauta ea la baiatul x

| Kiran a răspuns:

Pai, transforma-te in ceea ce vrea el daca esti sigura ca e ceea ce iti trebuie, cu totii avem in mintea noastra persoana perfecta, parul nu stiu cum, culoarea parului X, s-a.m.d. Nimeni nu e timid, e problema ca ne e teama sa nu avem dreptate si totodata sa fim criticati la ce spunem, dar odata ce spunem ceva si ceilalti ne dau dreptate, prindem curaj si devin un fel El Diablo, siguri pe ei chiar daca nu stiu ce consecinte vor fi + nu le pasa pe cine ranesc, au si alte persoane de ales.

| xIzza a răspuns:

Încearcă sa vorbești cu el mai mult, sa va cunoaște-ți, vezi ce ii place si folosește asta in favoarea ta, da-i motive subtile de ce sa te placa. Dupa un timp spune-i ca îl placi și intreaba-l dacă simte la fel. In caz contrar nu fii dezamagita, o sa gasesti și alți baieti dacă nu e el alesul.