| xoyard a întrebat:

Pot sa fac ce vreau daca am 20 de ani, fara sa mai tin cont de parerile parintilor?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca esti pe banii tai.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Practic ai peste 18 ani, deci, da, nu ar trebui sa te mai intereseze foarte mult ceea ce spun ai tai dar nu uita, totusi, sa incerci sa le asculti si lor opinia inainte de a alege ceea ce doresti tu.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da frate

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Având în vedere faptul că întrebarea asta e la categoria "Dragoste și Sex", intuiesc la ce te referi. Legal, ești major deci poți fii cu cine vrei, cu condiția ca partenerul să fie și el major (vezi Codul Penal, art. 220). Totuși, e de bun-simț să te consulți cu părinții, mai ales dacă e vorba de un eveniment major, cum ar fi o nuntă. În fine, faci cum vrei.

| Saiko10 a răspuns:

Nu ce vrei, chiar daca esti adult trebuie sa ai grija sa nu ajungi pe la carcera.

| Silwian a răspuns:

Daca locuiesti cu ei....Nu prea!

| Lusiaa a răspuns:

Normal.