| RedBull69 a întrebat:

Pot sa ma duc sa imi fac singur buletinul de 18 ani sau trebuie sa merg cu parinti?

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Chiar si la implinirea vârstei de 18 ani, solicitantul trebuie sa se prezinte la Serviciul Buletine insotit de unul dintre parinti. „In cazul in care unul dintre parinti este decedat, tutorele trebuie sa prezinte odata cu depunerea documentelor atât certificatul de deces al tatalui/mamei si certificatul de casatorie.

7 răspunsuri:
| Bernardus a răspuns:

Buletinul se face la 14 ani si trebuie sa mergi cu parintii

| suntserios a răspuns (pentru Bernardus):

Si se face si la 18 ani cand expira ala de 14

| Nemessys a răspuns (pentru Bernardus):

Si ala de la 14 ani il pastrezi tot restul vietii? Tu crezi ca la 18 ani, mai arati cum arata-i la 14?,, trebuie sa-i dai update happy "

| Nemessys a răspuns (pentru Nemessys):

Mda. corectorul de pe TPU e foarte bun. Imi corecteaza,, arata-i", in,, arata-i" straight face

| Adiav a răspuns:

Nu trebuie sa mergi cu parintii, nu au ce sa faca pentru buletinul tau. Tu ai deja buletin, trebuie doar reinoit

| ManevraB0y a răspuns:

La buletinul de 18 ani trebuie sa te duci tot cu parintii deoarece inca nu esti major, bine, esti major, dar abia ai devenit si inca nu ai buletinul de major si tot trebuie sa te duci cu parintii. Deci, du-te cu parintii tai ca sa-l faci. FUNDA :* big grin

| suntserios a răspuns (pentru ManevraB0y):

Ce explicatie.

Esti major da nu esti major, de fapt esti doar un pic major care nu inseamna major