| iustin74 a întrebat:

Poti ramane prieten cu fostul? Exista aceasta posibilitate? Daca voi ati fi intr-o relatie si v-ar spune ca a ramas intr-o relatie de prietenie cu fostul v-ar deranja?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se poate asa ceva

| Freya1 a răspuns:

Poti sa rămâi intr-o relatie de prietenie cu fostul doar in doua situati, daca mai aveti sentimente unul fata de altul ori daca nu ati avut de fapt niciodata.
Eu am rămas prietena cu fostul o perioadă, dar cred ca am facut asta de dragul lui si pentru ca deja nu mai aveam sentimente pentru el de suficient de mult timp.

| Wr3nch a răspuns:

Dahappy Nu stiu de ce e preconceptia asta ca daca te desparti de cineva trebuie sa ai o vendetta si sa il scuipi pe strada. Pe mine nu, daca e sa te insele te inseala oricum, ca e pritena cu fostul sau nu.

| GLA a răspuns:

Clar nu pentru ca daca faci asta nu o sa poti trece peste, daca nu omori acea legatura o sa ai mereu speranta ca poate te mai impaci cu fostul, chiar si psihologii in relatii spun ca nu e bine sa mai ai vre o legaura cu fostul/fosta, cel mai bine e fiecare pe drumul lui daca chiar asa s-a ajuns. Plus ca ce sa vezi daca ramai prieten cum pune poze cu alticenva cand se saruta? nu o sa te afecteze oare? Tu faci cum doresti pana la urma