| anonim_4396 a întrebat:

[+poza conversatie]Si legat de ultima mea intamplare cu mama iubitului care nu-l lasa in chirie ceea ce rezulta ca nici eu nu merg, ei bine am gasit o cale sa imi platesc chiria acolo.Am inteles ca maica-sa nu il lasa.De o saptamana o tot batem la cap si eu si mama si fiul ei si nu vrea nici cum sa inteleaga si sa accepte.Asa ca am gasit o modalitate : imi da tata 70 euro si 70 euro matusa mea din afara si asa pot sa imi platesc chiria.I-am oferit LUI posibilitatea sa vina sa stea cu mine cand vrea el fara sa plateasca ceva ( cu speranta ca incet se va lasa si maica-sa ) insa el refuza.Inca refuza cu motivul ca nu ma lasa singura, ca nu are incredere ca cacaturi doar ptc acum 3 luni vorbisem cu un fost coleg din generala [ cls a 5-a ] fara sa stie el si tipu incepuse sa se dea la mine si desi eu ii spuneam in continuu ca eu nu doresc nimic cu el, era super subtil si stia sa vrajeasca da nu il placeam absolut deloc, desi o data i-am propus sa ne vedem doar sa vad ce reactie are si daca chiar inca continua sa incerce ceva cu mine(tin sa precizez ca am anulat intalnirea si tot foarte rapid).
In final iubitul meu a aflat si a facut un scadal monstru.Asta ii motivul cu care ma tot toaca la nervi, dar sa nu uitam ca daca iubitul tau se comporta urat cu tine, iti vorbeste urat te injura te jigneste etc.Normal ca daca iti vorbeste cineva frumos te simti bine si vorbesti cu pers aia ptc te face sa te simti bine si confortabil.|Desigur ca eu pe atunci fiind intr-o stare naspa si eram la pamant m-am simtit bine sa apara un vechi prieten in viata mea.Eram cei mai buni insa se pare ca timpul schimba persoanele. Oricum nu aveam nicio intentie sa fiu cu acest amic vechi.
Deci revenim, motivul pentru care nu ma lasa in chirie este ca "AMICUL". Daca n-as fi vrut un viitor cu partenerul meu nu as mai fi adus ideea de chirie si de tot, dar il iubesc si il vreau alaturi de mine, da se pare ca el nu pare sa-si doreasca asa ceva.E tot cu treaba cu maica-sa ca nu il lasa, si ca eu voi mai dormi noaptea si singura si crede ca imi aduc pe cineva.Doamne fereste rolling on the floor Nu sunt o panarama si o usuratica si am demnitate si pun enorm de mult pret pe mine.Am facut sex doar cu un singur baiat[ actualul ] si imi doresc sa fie primul si ultimul, si el spune astea despre mine.Nu dupa asta judeci o persoana.
Maica-sa nu se lasa nicicum, eu daca am gasit o modalitate/idee sa plec de acasa sa nu-l mai aud pe tata desigur ca profit de ea, insa PRINTUL nu e de acord, iar eu nu stau sa ma incurce muma-sa.Iar tot ce se va intampla cu mine, ii voi reprosa mamei sale. [ din cauza oboselii cu naveta n-am putut merge la cursuri, din cauza frigului suportat prin autobuze m-am racit la ovare, etc etc ]
Ce dumnezeu sa stiu sa ii mai fac?! Am de gand sa merg! Daca vrea sa ma urmeze sau nu e problema lui.Mi-a spus asta [poza]
https://imgur.com/a/stmkImr

20 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"nu îmi *** relația cu mami pentru chirie"

Serios nu îți este clar ca nu vrea? Zii pa și cauta un bărbat care nu se ascunde după fusta masii

| 2EXA a răspuns (pentru suntserios):

Exact de-aia am ramas socata

| Freya1 a răspuns:

Te-am tot vazut pe tine pe aici ca spui ca mama iubitului tau in sus si in jos dar scuza-ma nu e ea problema, el e retard.
Nu il obliga nimeni sa mearga cu tine in chirie dar macar poate sa te lase sa nu iti strici viitorul. Daca se teme ca nu o sa se descurce foarte bine sa stea la mama acasa si tu bine ar fi sa il lasi.Eu stiu ca e greu sa te muti in chirie la ani astea ca e o responsabilitate si etc dar daca ar face si el ceva cu viata lui nu ar fi imposibil, plus de asta tu il chemi de-a moca numa sa vina.Ce pana mea nu e in stare nici sa de-a cu o matura sau un mop prin casa daca nu e capabil sa pleateaca jumatate de chirie?
La cum vorbeste cu tine nu merita o flegma, eu nu stiu cum nu realizezi ca pentru el esti doar o ea cu care isi petrece timpul sa nu se plictiseasca si sa aiba ce f..e.Nu iti rata viitorul si linistea pentru el ca nu merita.

| 2EXA a răspuns (pentru Freya1):

Mi-a explicat ieri cum ar sta treaba, ca inca nu suntem pregatiti sa stam amandoi in chirie, ca ne vom certa, ca poate unu nu isi spala vasele sau nu face ce trebuie din diferite motive, fie medicale fie altele.Mi-a spus ca vara viitoare putem merge la o fabrica si lucram amandoi pe timpul verii si astfel ne putem permite o chirie de comfort 1.Si mi-a mai spus ca are obraz si ca barbat nu poate sta sa nu plateasca nimic si sa il tina femeia etc si sa mai avem putina rabdare.
Prin asta vreau doar sa spun ca mi-a aratat punctul sau de vedere.

| Freya1 a răspuns (pentru 2EXA):

Eu cred ca ii cauti scuze. Posibil sa renunti la facultate si sa muncesti in fabrica doar pentru ca la el ii e comod la mama acasa.
Treaba ta,cum e vorba aia "tu l-ai luat spalate cu el pe cap"winking.Eu stiu ca sunteti tineri si chiar e devreme sa va luati asemenea resposabilitate si as fi contra daca ati face asta pentru a sta doar impreuna si a face copii,dar tu ai vrut sa faci asta ca sa va puteti continua studiile si sa va ajutati reciproc.Ce are daca nu merge, treceti peste si mergeti inainte ca nu e obligatoriu sa traisti o viata impreuna. Putea sa gaseasca o scuza mai buna gen "nu am acum un loc de munca, sau mai trebuie sa strang bani, sau trebuie sa avem niste bani deoparte" nu "vaai ne vom certa ca nu spalam vasele".Pe bune? Treaba ta dar eu am senzatia ca e puturos la care nici munca nici scoala nu ii place, vrea sa stea pe spatele mamici pana la 40 de ani ca inca ii merge si pe tine vrea sa te tina dupa el ca sa nu fie de tot singur.Un om ce te iubeste nu te lasa sa iti distrugi viitorul, sa stai in stres acasa, sa te lasi de facultate sau sa faci naveta ani la rand in frig, in caldura in ploaie cu noaptea in cap doar pentru ca e el gelos sau incapabil sa faca ceva cu viata lui.
Si prietenul meu sta la distanta de mine dar daca mie imi este comod si mai usor la mine in oras aici a luat o chirie.Si noi avem probleme nasole financiare si din cauza asta trebuie sa stam despartiti un pic ca el e la el acasa ca acolo are munca dar dupa ce facem bani vine de tot.Da isi bate capul, tine chiria, vine saptamanal la mine si nu ma obliga sa stau unde vrea el doar pentru ca lui asa e comod.E barbat, se adapteaza...Si eu am stat cu cineva dupa al cui fund am umblat pe toate satele si mi-am ratat viata, am facut cum a vrut el, am stat unde a vrut el si acum is bolnavicioasa din cauza conditiilor in care am trait, munci facute la la casele pe unde am stat, fara scoala si ma chinui sa imi gasesc ceva bun de munca ca atat cat am fost cu el era gelos si ma tinea numai acasa.

| Holiday a răspuns:

Pe scurt: oricat tii tu la el, ca e primul, ca bla, bla, da-i papucii. Ce drac de iubit ti-ai gasit si tu pe care il dirijeaza ma-sa ca pe un papusoi prost...pff.
Asta la fel va fi si peste 10 ani. O sa-ti faca viata un calvar cu ma-sa asta a lui care isi baga nasul in viata lui si el e prost si sta dupa curul ei...

| 2EXA a răspuns (pentru Holiday):

Nu pot sa nu iti dau dreptate.

| Holiday a răspuns (pentru 2EXA):

Auzi, dar ce varsta are, ca daca are 14 ani, mai are o circumstanta atenuanta...laughing

| 2EXA a răspuns (pentru Holiday):

...19 ani jumate.Imediat 20.Eu imd fac 20

| Holiday a răspuns (pentru 2EXA):

Am inteles...lasa-l cu ma-sa. Nu prea faci treaba cu astia, mai ales ca orice o sa vreti sa faceti va trebui sa-i aprobe ea, ceea ce e inacceptabil, nu?

| 2EXA a răspuns (pentru Holiday):

Da, este.Eu sunt mai serioasa si vreau sa imi castig independeta, iar daca femeia aia nu ii capabila sa priceapa ca responsabilitatea trebuie castigata in timp, atunci treaba ei ce sa zic.Sa stea cu fiuso si sa l tina pana la batranete.

| RainmakerX a răspuns:

Ce sa faci? Sa cauti altul.

1. Daca am citit bine, tipul ar fi putut sa stea gratis cu iubita lui si a preferat sa ramana cu mama. Cum naiba? Sincer, era de inteles daca nu avea bani dar asta chiar e culmea.

2. Nu ti se pare ca sunteti cam reci/distanti? Din punctul meu de vedere nu pare ok. Tipul imi aduce aminte de un fost coleg... avea momente cand era super ok dar si momente cand se enerva si facea urat din nimic.

| alina2k18 a răspuns:

Fetita, il doare in pl de tine laughing
Ce te rogi atat de el laughing platesti tot tu si el tot nu vine lol tu chiar te umilesti in halul asta?
Si daca ai facut sex cu el si a fost primul ce? Nu vezi ca tot nu merge laughing
Lamewinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Esti fraiera, mai bine lasi telenovela asta si-ti vezi de ale tale. Iubitul tau e mare, poate sa se descurce si singur. Dupa cum ti-a si zis: nu renunta el la familie pentru tine, asa ca nu mai visa asa departe. Mi se pare ca tu incerci sa-l obligi sa ia o decizie pe care de fapt o vrei doar tu. Toate aveti impresia ca aveti un viitor cu actualul, de aia sunt atatea tipe pe site-ul asta care plang ca au fugit de acasa prea repede si acum regreta. Nu fi nai va. Nu o sa fie ultimul tau iubit. Si felul in care vorbiti unul cu altul in screen-ul ala e de-a dreptul penibil. Sunteti niste copii. Stati acasa. Sau muta-te unde vrei si lasa-l in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pare genul ala de lenes care nu o sa se descurce niciodata in viata oricate i-ai baga sub nas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci n-am treabă cu religia, dar îmi vine să-mi fac cruce cu picioarele... atât.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti faci cruce cu paharu de bere si sticla, in loc de mir te dai cu bere pe frunte alcoolicule.

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

La cât de prost ești, cred că am să-mi fac cruce și cu paharul și sticla... laughing Mir nu-mi trebuie coteiule mititel, că nu sufăr de mine și de complexe de curvă.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu suferi de tine, suferi de alcoolism laughing rolling on the floor.

| raz0000001 a răspuns:

Asta e un prost, scuze da asa e. Spune-i pa pa pentru binele tau