| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea era racita tare. Si-a lasat in camera mea solutia de acnee care era intr-o sticla asemanatoare ca si siropul de tuse. Cand am auzit-o tusind m-am gandit sa ii fac un bine si sa ii duc siropul, dar din greseala am incurcat siropul cu substanta de acnee. A inghitit un strop, dar si-a dat seama. Ma simt prost tare ca s-a intamplat acest incident. Am dus-o la urgente sa ii faca o perfuzie si i-am luat niste medicamente. A facut o inflamatie doar. S-a suparat pe mine si m-a facut cretina, dar nu am facut asta cu intentie! Ce credeti? O sa ii treaca supararea pe mine? Momentan vrea sa fie singura

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Va intelege ca gestul a pornit dintr-o buna intentie.

| Adry05 a răspuns:

Ii va trece, asta e motiv de suparare? Ce Naiba. Ai reactionat foarte bine prin tot ce-ai facut, chiar esti o prietena buna si ar fi chiar prostanaca sa te piarda dintr-o prostie ca asta. happy
Daca te lasa, te iau eu. laughing)

| darrio2007 a răspuns:

Ii va trece. Las-o sa se calmeze singura.

| ALGator a răspuns:

Nu prea se înțelege.
În caz de înghițire involuntară se citește prospectul.
Oricum, ai fost drăguță cu ea așa că meriți o mingiere, nu ocară. Transmite-i asta din partea lui AL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar ești cretină.

| Deliiiia a răspuns:

Ii va trece, intelege ca a fost neplacut pentru ea. Respecta-i decizia si las-o in pace o perioada, mai mult ca sigur va veni ea la tine.

| NoFeelings a răspuns:

Lol. Nu stiu ce sa spun.
Așteaptă, o sa ii treacă.
Sincer, o înțeleg, dar și pe tine. Încearcă să uiți de acest incident. I-ai cerut scuze, asta e. Încearcă să îi amintești, mai în glumă mai în serios, de relele care ți le-a făcut ea, râzând.

| anapatrascu a răspuns:

Tu ai vrut doar s-o ajuti deci n-are de ce sa se supere pe tine. Sfatul meu pentru tine ar fi sa o lasi singura o vreme la un moment-dat sigur îsi va recunoaste greseala. Daca n-a patit nimic e si mai bine, sigur va veni singura la tine si nu cred ca are dreptul sa te jigneasca. Daca numerge cu asteptatul mai bine mergi la ea siîi explici sitoatia, ca nu ai vrut sa îi dai altceva în locul siropului, pana la urma îsi va recunoaste greseala.Nu te mai ÎNGRIJORA degeaba!

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Buna.A fost o simpla greseala, probabil a reactionat asa pentru ca s-a speriat.Stai linistita, o sa fie totul bine. Daca vrea sa fie singura putin, las-o singura, dar ai putea sa-i scrii un mesaj in care sa-i spui ca esti prietena ei si ca n-ai fii facut nimic ca sa o ranesti. Poti sa-i mai spui si ca ai vrut doar sa-i faci un bine.O sa-i treaca supararea, si o sa realizeze ca nu ai vrut sa-i faci rau.Doar ai rabdare.Pup kiss