| Marius925990 a întrebat:

Prietena mea mi se pare ca ma desconsidera.Cand ma intorc din oras de la tren impreuna cu ea si prietenele ei vine tatal ei cu masina sa ne ia si numai ea sta in fata si eu stau cu fetele in spate.nu stiu de ce dar ma deranjeaza si nu prea stiu cum sa ii spun ca suna penibil. daca era masina full de baieti o lasam in fata.
si-a cumparat masina noua si numai ea a condus.se mira toti prietenii mei ca nu ma lasa si pe mine.m-a lasat o data si inainte sa plec de pe loc I-am zis ca in 2 minute ma trage pe dreapta sa o las pe ea si s-a suparat dar dupa 5 minute fix asta a facut. nu stiu..sunt eu ciudat? eu daca Imi luam masina o lasam pe ea ca e iubita mea.
probabil nu intelegeti mare branza si sunt eu retardat

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-are incredere in tine de aia nu te lasa. In masina mea eu nici pe maicamea nu o las la volan. A fost o ocazie cand a condus taicameu niciodata nu a mers cu volan pe dreapta dar l-am lasat. Daca as avea partenera nu i-as da masina pentru ca nu umbla bine la ambriaj vitezele nu le baga cand trebuie. asa conduc femeile prost, doar un agent de politie are consintamantul meu verbal sa imi miste masina atat

| besche a răspuns:

Ba inteleg foarte bine ce vrei sa spui!
Poate doar isi asculta tatal atunci cand nu te lasa la volan. Si de ce vrei sa stai neaparat in fata? In fata tatalui ei,ai doar calitatea de prieten,nu ginere. Nu e ok sa gandesti ca ea iti este inferioara, asta inseamna misoginism. Oamenii trebuiesc sa fie egali intr-o relatie, daca gandesc la fel. Respectul reciproc este foarte important. Pe de alta parte, nici ea nu procedeaza foarte normal si asta ma duce cu gandul la o relatie cam tensionata, in care iubirea nu prea mai este pe primul plan.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E proasta rau! Daca sunt barbati in masina o femeie (fata) si copii nu stau in fata. Deci, ne stiind ea lucruri de 7 ani de acasa nu merita sa-ti faci probleme.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca este normal sa te plangi pentru un drum pana acasa in care stai in spate in masina.
Nu te desconsidera dar e tatal ei. Daca era tatal tau stateai tu ca asa se face in familie cunoscuti stau langa cunoscuti pentru a nu se simti stanjeniti.Iar in legatura cu masina pe care si-a cumparat-o si pe care nu o conduci tu care e treaba e a ei.I-ati masina si condu-o tu, nu te opreste nimeni.
Eu cred ca tu ai oarecum complexe de inferioritate pentru ca ea este oarecum mai avuta decat tine. Faptul ca nu te pune in fata in masina langa tatal ei si nu te ridica in slavi de cat esti tu de brbat te irita cum te irita si faptul ca ea a avut posibilitatea sa isi ia o masina inaintea ta tu fiind barbat.Credca ai o mentalitate prea invechita pentru varsta ta si mai cred ca ar trebui sa mai faci niste eforturi financiare si mentale daca vrei sa te simti bine in relatia cu respectiva.

| Marius925990 explică (pentru Freya1):

Nu este deloc vorba de inferioritate, nici de gelozie, doamne fereste.este vorba ca eu as fi facut chestiile alea daca era sa imi schimb eu masina.iar problema e ca s-a suparat cand am zis un adevar ca mai mult de 2 min nu rezista in dreapta.

| Freya1 a răspuns (pentru Marius925990):

Eu una nu suport sa imi pui mana nici pe telefon dapoi sa imi conduci masina cand eu sunt in ea si am permis.
Fi serios esti baiat baieti nu isi lasa masinile si mai ales pe mana femeilor.Esti tu curios si iti place sa conduci si te supara faptul ca nu esti tu la volan.Nu stiu de cand are ea permisul sau tu dar daca e luat recent cred ca sti ca este acea febra a condusului pe care o are ea sau tu.
Plus de asta de ce ar comenta prieteni tai pe faptul ca nu iti da tie iubita ta masina si tie de ce iti pasa?

| Freya1 a răspuns:

Ma crezi ca părerea ta este singurul lucru care nu ma interesează?

| Freya1 a răspuns:

Bun acum dacă ţi-ai terminat show-ul mă laşi în pace?
Poate că ştiu sau nu să pun semne de punctuaţie sau să scriu corect gramatical. Dar te-ai gândit că poate nu îmi păsa să fac asta aici, sau că nu îmi pasă dacă îmi faci tu analiza pe text?
În primul rând sunt de la oraş nu de la ţară de la coadă vaci şi şi dacă aş fi nu mi-ar fi ruşine cu asta.În al doilea rând nu cred că au de ce să te interesează pe tine relaţiile mele.Şi in al treilea rând dacă simţi nevoia să ţi morală sau să te dai inteligent în faţa cuiva cânta la altă masă că ţi-am repetat nu îmi pasă de părerea şi comentariile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Crachila):

Nu am o impresie bună despre mine şi nici nu mă dau mare, ci răspund atacurilor tale nefondate.
Ţi-am mai spus poate sunt nesimţita, proastă, analfabeta sau cum mai spui tu dar asta nu este problema ta. Nu te interesează pe tine ce şi cum comentez eu sau felul în care mă comport eu că nu eşti neam cu mine şi nici nu îmi pui în farfurie. Nu suporţi să îmi citeşti comentariile foarte bine ocoleşte-le.
Nu trebuie tu să îmi porţi grijă şi nici nu am de ce să mai vorbesc cu tine. Dacă vrei să îţi creezi un obicei din a intra în polemici cu mine nu o să mai ai ocazia.

Ce amuzant eşti prin faza cu prietenia laughing. Nu dragă, nu am nevoie de tine în preajma mea poate tu de mine da dar dacă vroiai să vorbeşti cu un om nu te apuci să îl jigneşti şi ataci gratuit.

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa stai singur de vorba cu ea si sa o intrebi de ce face asta. Daca motivul este ca asa ii spune tatal ei, atunci trebuie sa respecti decizia tatalui ea; ea nu are nici o putere sa schimbe situatia.
De altfel, eu as merge pe jos de la tren si i-as lasa pe ceilalti sa mearga cu masina.
"De data aceasta as vrea sa merg pe jos", le-as spune.

| RainmakerX a răspuns:

Nu sunt fata dar nici eu nu te-as lasa sa conduci. Este o tampenie.
Fiecare este obisnuit cu masina lui.

Atata timp cat este masina atlcuiva atunci tu ar trebui sa conduci numai daca soferul obisnuit are vreo problema. Totul tine de siguranta.

De ce sa te lase cu tatal ei? Fata gandeste si nu vrea sa te puna intr-o situatie ciudata. Poate ca tu nu vrei sa vorbesti cu tatal ei.

| gelu1970 a răspuns:

Mi se pare normal sa stea alaturi de tatal ei.
si faptul ca nu te lasa sa conduci masina ei de asemenea e normal.
cred ca ar trebui sa gandesti mai matur.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dar ce ai vrea: sa stea cu tine in spate si sa o bulanesti in prezenta lui ta-su!?

| Marius925990 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu sa stea cu mine in spate. sa stea ea in spate cu prietenele ei

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Marius925990):

IN MAREA MEA PROSTIE: Consider ca reantanlirea cu taal ei este mult mai importanta decat revederea cu prietenul care inca nu a realizat o casatorie plina de respect

| xerxes1 a răspuns:

Daca era masina ta, ai fi putut sa te plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as deșpărți de ea pentru asemenea nesimțire!

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Nu pare sa te desconsidere din ce spui tu. Poate vrei tu mai mult decat ti se oferea, mie unul asa imi cam pare, asta a fost prima mea impresie cand am citit, ca esti cam egoist. Poate nici ca sofer nu te descurci prea bine si oricum nu este masina ta si a ei ci doar a ei.Cred ca ti-o v-a zbura repede altul, nu pari genul de om care sa apreciezi ceea ce are.Am fost dur, recunosc, poate un dus rece te v-a trezi, daca te mintem frumos, nu te alegeai cu nimic.

| Marius925990 explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Intr-adevar! poate aveti dreptate cu vrutul mai mult decat mi se ofera.Nu sunt un sofer prost ba din contra, dar ea imi cam da emotii, e si asta o parte din problema.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Marius925990):

Cand stai ca si sofer in dreapta toti avem tendinta de a considera ca celalalt este mai slab decat noi.E boala generala asta.Adevarul despre relatia noi cei de aici nu-l cunoastem, ne-am luat strict dupa ceea ce-ai descris tu.Ca altfel stau lucrurile...e vina ta, asa ai descris tu...Ai auzit de locul mortului intr-o masina? Dar de locul de onoare? Este si cum a spus cineva mai sus, o regula ca atunci cand in masina sunt si barbati si femei sa ocupe locurile dupa regula femeile cu femeile, barbatii cu barbatii, dar este una mai mult de complezenta, nu de politete.Axeaza-te pe alte aspecte mai importante din relatia voastra, ai putea sa discuti cu ea acest aspect, sa-i afli parerea

| Marius925990 explică:

Cred ca ati fost cam dur cu situatia si cu mine. spuneam doar ca nu imi face deosebita placere sa stau cu prietenele ei. Iar cu condusul masinii ma gandesc ca daca ea vrea sa mearga cu masina mea sa ma lase si pe mine cu a ei.

| nicol2 a răspuns:

Probabil fiind tatal ei a considerat ca e mult mai ok sa stea ea langa el decat tu care pana la urma nu ai nici o relatie de rudenie cu el.Si legat de masina personala probabil ii e teama sa nu i-o avariezi si asta ar insemna si discutii cu familia ei.Deci nu ai de ce sa fi deranjat.Prietenii tai mai baga fitile intre voi poate ca sunt si putin invidiosi. Important ca tu sa nu apleci urechea la rautatile lor.

| Hoka_Tibi_1995 a răspuns:

Pai in ziua de azi toate femeile-s la fel man, nu merita sa ai incredere in niciuna.