| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu a devenit distant de la un timp incoace. Nu mai iesim pe nicaieri, nu ma mai suna asa des, nu ma mai tine de mana si nu ma mai pupa.
Eu nici atat. Nici eu nu l-am mai sunat cand am vazut cum se comporta cu mine. Nu mai simt nimic pentru el. Nu ma mai intereseaza ce se va intampla pe parcurs.
Ce credeti? Se va mai intoarce la mine sau ma va lasa balta?

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Cred ca nu.Dar ce ma intriga cel mai mult este ca tu spui ca ti-e indiferent daca o face sau nu, ca nu mai simti nimic pentru el.Atunci de ce il vrei inapoi? Din orgoliu?

| nekane a răspuns:

Cred ca are pe altcineva, iar daca pe tine nu te mai intereseaza, mai bine! Nu te mai intreba daca se va intoarce sau nu, este prea putin important.Nu-ti doresti un iubit indiferent!

| Maxim96 a răspuns:

Probabil ca-i place de altcineva.

| WildDream a răspuns:

Cred ca deja te-a lasat. Sentimentele lui s-au evaporat la fel ca si ale tale. Relatia asta (daca se mai poate numi asa) nu isi mai are rostu.

| BornToDie9108 a răspuns:

Consider că cauzele comportamentului său ar putea fi: are nevoie de un motiv pentru care să vă despărţiţi, menţionez, în urma unei certe, sau e un test. Cred că ar trebui să-l întrebi direct de ce se comportă astfel şi să-l rogi să fie deschis cu tine. Încearcă să eviţi orice mod care ar isca o ceartă.

| PainMax1985 a răspuns:

Parerea mea e ca ai facut unele gesturi iar el le-a interpretat gresit, el crede ca nu mai tii la el, daca nu te mai saruta inseamna ca l-ai respins cumva, incearca sa te apropii de el sa comunici mai mult, dar fa asta numai daca simti ca el este cel potrivit pentru tine.

| mida a răspuns:

Eu zic sa faci cum simti tu, dar ar trebui sa vorbesti cu el si sa-l intrebi dc se comporta asa cu tine, daca il mai iubesti nu lasa totul sa se termine asa, poate se comporta asa cu un motiv si cel mai bine ar fi sa aflii care, poate are nevoie sa vorbeasca cu cineva iar daca tu esti prietena lui cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa fi alaturi de el.