| xFaith a întrebat:

sad. Prietenul meu nu vrea sa petreaca Pastele alaturi de mine. Eu imi petrec Pastele cu varul meu acasa si cu niste 2 prietene de`a mele pe care le cunoaste si prietenul meu. El spune ca vrea sa isi petreaca pastele in familie si apoi mai pe seara sa iasa la un gratar cu "baietii".
Eu nu pot sa nu mai merg la varul meu deoarece am vorbit de mai bine de 4 luni ca Pastele sa il petrecem impreuna si cu celelalte 2 prietene si nu ii pot lasa balta.
Dar. nu e frumos din partea prietenului meu straight face
Imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| firstloveromy a răspuns:

Sincer... asta inseamna ca nu te iubb parerea mea. dar acordai un timp. incearca sa il lasi sa petreaca Pastele alaturi de cei dragi. iar seara incearca sa o petreci alaturi de elwinking iar daca nu vrea si prefera sa isi petreaca seara alaturi de amicii sai spune-i,, chiar prietenii tai sunt mai importanti ca mine?" la mine merge de fiecare datawinking

| Mann02 a răspuns (pentru firstloveromy):

Tipic ticalos, nu asta determina daca te iubeste sau nu, sunt unele detalii care de multa lume sunt neglijate dar care conteaza foarte mult, inclusiv media timpului de raspuns la un SMS sau atentia cu care te asculta la telefon.
Sa fiu prietenul tau la o faza de genul ti-as da jet instant, si ma refer la faza cu importanta prietenilor in contextul in care poate eu nu am ocazia sa ii vad toata ziua ca si cum te-as putea vedea pe tine (stiu, nu a fost specificat in intrebare dar asta ar fi conditia determinanta pentru mine) happy

4 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Pai trebuia sa vorbesti dinainte cu el sa-i spui ce planuri are de Paste... Poate si el isi facuse planurile de demult dar daca tu nu i-ai zis. Oricum cred ca o sa stati despartiti de Paste ca el sigur nu o sa renunte la pastele in familie si cu baietii lui pentru vartu si inca cateva prietene.Nu se va simti in largul lui.

| XxCrysXx a răspuns:

Exact cum spune toropeala, cum tu vrei sa petreci Pastele cu persoane dragi, asa vrea si el.

| toropeala a răspuns:

Te-ai gandit ca se simte si el stanjenit sa mearga la varul tau acasa? Si ca are si el familie si prieteni? Asa cum tu vrei sa stai cu fetele si cu varul tau, poate si el la fel vrea sa stea cu familia si cu baietii. Unul dintre voi trebuie sa cedeze.