| nCansu a întrebat:

Prietenul meu urmează să dea admiterea la academia de politie din București, iar eu aș vrea să dau admitere la umf Cluj, sau București doar pentru a-i fi mai aproape. Deși el îmi spune că va veni în fiecare săptămână acasă, știu că acest lucru e aproape imposibil... Ce credeti ca ar trebui sa fac? Chiar îl iubesc enorm de mult, relația e serioasa, avem mult timp împreună și nu aș vrea să se destrame totul. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Câteva păreri despre ambele facultăți sau câteva oportunitati?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar el vrea sa fii langa el? Vezi mai intai daca reusesti la admitere in Bucuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu trebuie sa te gandesti acum la viata ta si la viitorul tau. Te duci acolo unde ai mai multe sanse pentru un job bun, nu dupa pisi. Peste 2 luni nu stii daca mai esti sau nu cu el si dupa o sa iti para rau ca nu ai ales ce vroiai, nu ce trebuia.

| Deliiiia a răspuns:

Admiterea la Cluj e cea mai grea, la Bucuresti e de asemenea dificila. Alegerea facultatii ar trebui sa tina cont de tine, si nu de relatiile cu ceilalti. Nu-ti supune parintii unor costuri suplimentare doar pentru o relatie care poate nici nu va dura. La facultate iti vei face prieteni noi, vei avea mult de invatat, poate e mai bine asa, daca intr-adevar va leaga ceva puternic veti ramane impreuna, daca nu vei trece mai departe. Deocamdata nu te gandi la aceste chestiuni, concentreaza-te pe invatat.