| UnNume1 a întrebat:

Probabil sunt nebun...probabil nu inteleg alti oameni, dar ce dracu e cu femeile ce-si fac operatii pe buze? Ce e atat de sexy la un cioc de rata? Si de ce se penseaza? Ce e atat de sexy la niste sprancene drepte ca o **** sculata? De ce femeile se cred centrul universului? - bine, mai mult alea de-si fac banii dand din ***, dar si altele...Doar uitati-va la astea: https://cutt.ly/img109 sau asta https://cutt.ly/img110
Vreau sa aflu de ce se poarta asa si de ce isi acopera frumusetea cu o tona de machiaj sau isi umfla buzele/sanii ca pe 2 baloane! Chiar, ce naiba e interesant la doua tate care stau sa explodeze( https://cutt.ly/54crv )?

*sincer, sper ca aceasta intrebare sa fie publicata pentru ca e mult mai interesanta decat intrebarile de pe TPU gen "daca imi mangai flocii..sunt gay?"*

*A si...de unde regula aia cu: "Barbatii nu pot da in femei, dar femeile pot da in barbati? Si cine dracu a inventat-o?

Raspunsul cel mai bine argumentat va primii funda

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nici eu nu înțeleg chestiile astea și-s femeie. Astea + unghiile extrem de lungi. Cu 90% exagerezi, eu nu cunosc nicio fată cu operații etc. Asta e la moda acum, ele nu-și dau seama că arată ca niște caricaturi cum nu-și dădeau seama nici în anii 80 majoritatea ce freze penibile aveau. Stai sa vezi, că e atâta body positivity acum că o să vină un val de grase la modă laughing se schimba standardul de frumusețe. Nu e normala violența în general, dar e jalnic să dai într-o femeie.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiecare cu damblaua ei

| IsabelaIssa a răspuns:

Cred că ce trebuie să înțelegi de fapt este că din fericire suntem diferiți, iar dacă dorești să aprofundezi mai mult în cunoștințe despre gândirea oamenilor și alegerile lor o poți face și atunci lucrurile ți se vor clarifica. Pentru că ce întrebi acum par întrebări retorice dar ele au cu siguranță răspunsuri. Multe le vei găsi în psihanaliza.
Consider că nu ar trebui să ne judecăm între noi pentru că fiecare își trăiește viața și experiențele lui. Atâta timp cât alegerile altora nu te afectează, nici nu ar trebui să le dai importanță și să îți consumi timpul și energia cu asta.

Referitor la "regulă", nu există o așa regulă.

| Violleta2022 a răspuns:

Acelea nu sunt operatii, doar injectii cu acid hialuronic in buze.
Din pacate, este o mentalitate de femeie proasta, cum ca ar fi mai sexy daca isi umfla botul.
Dar este si un semn bun, ca poti sa alegi una inteligenta, dupa lipsa botului de rata happy

| Drimmero a răspuns:

Asta se promoveaza, parca femeile arata din ce in ce mai mult la fel, mergi pe strada si vezi minim 3 tipe care arata aproape la fel, te intrebi 'astea au aceeasi mama?'. Se promoveaza indecenta, formele la vedere pe Instagram, sa dea bine. Machiaje cu tona, fara machiaj urate cu crengi de te sperii de ele, o femeie frumoasa natural le da clasa alora care arata bine doar machiate si e mult mai finut la caracter, vorbe, etc. Plasticele sunt nasoale cu spume.

Indecenta mere a fost promovata, asta ne e cultura generala, cand una isi arata sanii si bucile o sa fie de 100 de ori mai apreciata fata de una care e decenta si are zeci de calitati, care arata si bine, te lupti cu morile de vant impotriva dorintelor lumii care se cocalarizeaza si mai mult si care a degradat, sunt femei care nu le suporta pe specimenele alea.

Cat despre asta cu n-ai voie sa lovesti femeile, e ca interpretabila, sunt constient ca am mai multa forta decat majoritatea din ele, nu stiu cata forta au culturistele dar nu asta e ideea de baza. Daca vine una cu cutitul la tine, alta alternativa n-ai decat s-o dai cu cracii in sus sa-i scoti mafiotismele din cap, sau daca sunt cazuri cand te loveste sub centura pentru ca i se pare amuzant, si da ca taranca ar fi bine sa fuga pana iti revii ca ar merita sa-i rupi parul din cap, sunt destule care profita de faptul ca sunt femei si isi permit sa caute scandalul, nu am fost pus niciodata in situatia sa reactionez violent in fata femeilor, imi doresc sa nu fiu pus deloc, la inceput as evita scandalul, daca vad ca o tot mananca cred ca voi reactiona mai urat.

| SilentRain a răspuns:

Generalizez prea mult
Iar tipele care o dau in extreme e clar ca cauta atenție
Si 1.50 m sa ai ca daca ai tras o palma unei tipe o culegi de pe jos
Băieți au mai multa forța decât femeile

| Sofer a răspuns:

În prima poza aia are buzele enorme iar aia cu sânii prea exagerați.

| Holiday a răspuns:

Nu inteleg de ce te agiti atat. Da o fuga pe la tara ca gasesti destule cu parul de 5 cm pe picioare, nemachiate, cu tatele flescaite si cu calcaiele crapate. Sunt pentru toate gusturile, nu merita sa intri in depresie, sigur gasesti ceva pe natural.

| UnNume1 explică (pentru Holiday):

Nu..neingrijite. Nu ma agit, doar ca nu poti sa nu-ti pese intr-o lume in care 90% dintre femeile sub 40 de ani sunt asa...n.am intrat in depresie sau alta mizerielaughing.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Aia din prima poza are o reacție alergică.

| oz_1736 a răspuns:

Totul este pentru imagine si presa. Presa de scandal ca de acolo ies banii. Altfel mor de foame, fac ciorba fara apă. Cele care se umfla la fel si nu au treaba cu presa, cred ca asa le plac barbatii, iar pe barbati nu-i intreaba nimeni daca le place.

Sa dai intr-o femeie e putin deplasat fiindca nu se poate apara, dar sa dea ea in mine, eliberez prostul din mine si uit de maniere si bun simt. Nu stiam ca e regula dar nici acum nu ma simt ca am aflat-o

| Dana1999 a răspuns:

Vor sa si faca treaba mai bine in timpul actului sexual cand isi maresc buzele sau doar vor să arate bine. Cat despre sprancene, multe din fete au sprancenele cazute si cu trecerea timpului asta se intampla multora asa ca si le mai penseaza sa nu se observe sau le au ca de bărbat și nu le place. Sunt multe de discutat pe tema asta, ma poti intreba in privat.

| mitzok a răspuns:

Mie mi se pare totul ok cat este facut in limita bunului simt gen https://cutt.ly/img110 mi se pare ok

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Fata din a doua poza este irina deaconescu( in Romania considerata frumoasa)... si am sa fiu sincer. Fiind gay, stiu ce vreau si fetele si baietii. Fetele vor un barbat, nimic mai mult. Acest barbat este considerat atractiv, daca are un chip cute, si trupul ori cu muschi ori slabut.(de altfel fetele si gayii au aceleasi gusturi). Barbatii vor o fata care sa aiba o atitudine, sa fie independenta, in ziua de azi o fata cu atitudine este una care arata increzator. Si normele au decis ca o fata care sa fie sexy increzatoare, fierce, trebuie sa poarte machiaj, fund mare, sani mari, talie mica si da, aibe buze maricele( prima poza era foarte eronata, nimeni nu crede ca asa ceva a frumos) Irina Deaconescu, Kylie Jenner, Antonia, Stassie, Zendaya, Ariana Grande sunt considerate a fi unele dintre cele mai frumoase fete. Si multa lume spune ca ai putea fi cea mai hetero fata, sai cel mai gay baiat si tot ti-ai trage-o cu ele. Si da cred ca o fata de genul este foarte frumoasa. Sper ca am argumentat destul de bine pentru asteptarile tale.

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Am uitat sa spun ca sunt 1-2 din 10 baieti care vor alege o fata naturala( considerata de lume ca uratica) pentru asta fetele, nu pot sa se bazeze ca ele vor fi alesele acelui print, pe care o va accepta, pentru ca sunt mai multi baieti care aleg frumusetea ‘artificiala’

| lorix a răspuns:

Aia din a 2-a poza stiu c-a facut videochat, iar dupa ce s-a aflat a venit c-o scuza penibila ceva gen
"n-aveam ce pune pe masa de mancare/am fost nevoita" si se plangea cum intra-n depresie de la comentariile de pe internet (in care, culmea, de fapt era pupata-n dos).
Cand am vazut-o si pe
ma-sa mi-am dat seama despre ce era vorba.
Asa mama, asa fiica.

| UnNume1 explică:

Mai nou si baietii se machiaza, penseaza sau au un comportament de diva.

| UnNume1 explică:

Link-ul cu eroare nu este asta " cutt.ly/54crv)? " este asta: " https://cutt.ly/54crv "

| UnNume1 explică:

Maine (Joi) la 8:30(dimineata) dau funda!

| VladTPU1 a răspuns:

Pai unele femei cred ca nu-s frumoase asa cum sunt, asa ca apeleaza la aceste metode. Despre pensat. Pai daca nu le-ar pensa ar sta ca flocii (in toate directiile). Iar faza cu machiajul, e ceva gen:" E la moda"
Regula cu bataia e inventata de o femeie cel mai probabil, care lua zilnic bataie de la barbat.
*funda pls