| Oproiu_Mady_1994 a întrebat:

Problema cu fostul

Am vb cu un barbat din de un an. Apoi s-a mutat la mine timp de 2 luni cand el a hotarat sa se.mute inapoi acasa ( adică de la tara la oras)
Eu am acceptat plecarea lui absurda fara motiv.
Acum au trecut 2 luni si el.inca ma cauta.
Le scrie la rudele mele ca sunt curva, la colegi de munca ii intreaba daca am pe altcineva si la fel mai jigneste. La vecini etc.
Eu doresc sa depun plangera dar nu stiu ce efecte are. Cum se face.
Cine imi zice si mie cu politia cum e in chesti se genu

1 răspuns:
| JustmeV a răspuns:

Salut! Cel mai bine e sa mergi personal la politie sa te interesezi. Si eu am avut o problema asemanatoare, fostul ma urmarea la scoala, pe strada etc si le scria apropiatilor sa ma lase impace sa nu mai vorbeasca cu mine etc. La politie i-au trimis la domiciliu citatie sa se prezinte intr-o anumita perioada, sa scrie o declaratie si a primit o hartie cum ca nu ar avea voie sa se apropie de mine pe o raza de 500m-1, 5km, alffel primea amenda. Cam atat a putut face politia. Sper ca in cazul tau sa se poata face mai multe.