| LolaMona a întrebat:

Profa mea, una tanara, mi-a cantat un cantec, de la Britney Spears, la ora, si dansa, imi zambea, si unele cuvinte mi le dedica mie cu "limbajul corpului" eu ma mai uitam la ea, dar mai mult priveam jos in telefon, fiindca nu ma simteam confortabil sa ma uit la ea. Intrebarea este, ii place de mine, tot ceea ce face mi se pare subtil. Eu stiu ca ea este, la fel ca mine, pentru ca Se vede, si nu e casatorita. Help plss

20 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Cel mai probabil face asta deoarece ii esti draga(ca eleva) nu in alt mod, nu cred ca o femeie de 34 de ani s-ar indragosti sau ceva de genul de o eleva de 16, in plus si-ar risca job-ul

| Violleta2022 a răspuns:

Este doar imaginatia ta care-ti joaca feste!

| WaterDrop a răspuns:

Ahh, ok, asta explica multe.Acum chiar ar putea fi vorba de gelozie la intrebarea ta legata de prietena ta si poza profesoarei big grin

Cat despre intrebarea ta actuala, nu cred ca te place in acel fel ci doar se joaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Troll!
In ziua de azi nu aveti si voi ceva imaginatie mai bogata!
Mi jena sa tot vad aceeasi poveste!

| 393Dan a răspuns:

Probabil se uita lung la tine pentru ca te uitai in telefon la lectia ei. Si incerca sa te stanjeneasca fara ca sa fie "rea" facandu-ti observatie.

| Kogaion a răspuns:

Am o intrebare, esti baiat?laughing Ca dupa poza de profil nu pari si daca esti cati ani ai? In fine, incearca sa-i transmiti si tu un mesaj subtil, sau incearca daca ai Facebook-ul ei incearca sa comunici cu ea, prinzi o sarbatoare ceva si ii urezi la multi ani, etc si de acolo dezvolti.

| LolaMona explică (pentru Kogaion):

Am 16 si sunt fata, si da sunt gay, dar nu asta conteaza, urasc etichetele. Si cum vrei sa ii transmit in mesaj subtil? Cu un cuvant, o melodie ceva?

| Daniel9988 a răspuns (pentru LolaMona):

Nu critic homosexualii, este alegerea lor.Dar nu cred ca profa s-ar da la tine.Doar te simpatizeaza ca eleva.Eu ieseam la bere cu profu' de mate in liceu, la initiativa lui.Si ce? Era un domn simpatic, pe la 30 de ani, necasatorit, fara copii.Stii tu...eram,,ca baietii''. Poate si profa ta e o fire copilaroasa si vede in tine o amica, dar daca ar stii ce ganduri ai...In fine.

| LolaMona explică (pentru Daniel9988):

O cunosc, nu crede ca ii sunt amica, nu mai cu mine e asa, am intrebat pe fiecare, sa stii

| Viitorulapropiat a răspuns (pentru LolaMona):

Fata? gay? inainte de-ati alege gusturile, invata sensul cuvintelor.

| Daniel9988 a răspuns (pentru LolaMona):

Si profu' de mate tot doar cu mine iesea la bere.Ba chiar el ma chema.Si am fost si la el acasa pe la 17 ani, ne-am uitat la Campionatul Mondial de Fotbal.Eram noi doi, singuri.Ce daca?

| LolaMona explică (pentru Viitorulapropiat):

PFF,esti innapoiat rau, acum si la fete se zice gay, ca.i mai usor decat lesbiana. Ex:prietena mea e leessbiianna, e prea lung, gay e mai simplu, si suna mai OK, tu nu stiai nu?

| Viitorulapropiat a răspuns (pentru LolaMona):

Am observat ca in serialele americane, lesbiencele sunt numite „gay„, dar e ca si cum l-ai numi pe un baiat, fata.

| Daniel9988 a răspuns:

Cati ani ai tu, cati ani are profa? Daca ai sub 18 ani s-ar putea ca ceea ce face ea sa nu fie legal, tu avand dreptul sa o reclami la directiunea scolii.

| LolaMona explică (pentru Daniel9988):

Nu ca suntem prietene, deci nu o reclam nicaieri, EU am 16 si ea are 34, dar e ca o adolescenta, se imbraca, ca una si arata ca una, am vrut doar sa stiu cum sa ma apropii de ea

| Daniel9988 a răspuns (pentru LolaMona):

Avem un caz homo se pare, nu?

| Daniel9988 a răspuns:

Daca esti in perioada de adolescenta, nu poti fi sigura de orientarea sexuala.Asa joaca hormonii pana la vreo 20 de ani, am patit-o si eu.M-am speriat tare rau de tot.

| LolaMona explică (pentru Daniel9988):

Eu aunt singura de orientarea asta, pentru ca asa sunt de la 9 ani, dar cred ca cu ea totul e in imaimaginatia mea...

| Viitorulapropiat a răspuns:

Ok,si mie imi placea de profa de la meditatii, faza e ca ea are 21...am tot incercat sa ma apropii de ea, deoarece tot mi se parea ca e mai apropiata de mine, dar am lasat-o balta, cine si-ar pune cariera si libertatea in pericol pentru un copil?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Viitorulapropiat):

Inseamna ca nu prea te uiti la stiri.Iti spun eu scurt, multi si-ar pune cariera pe locul 2.