| anonim_4396 a întrebat:

Pt cupluri. Cum va organizati treburile in casa?

13 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Nevasta se imbraca in latex si pune biciul pe mine big grin

| Eireann a răspuns:

Eu am o obsesie cu rufele sa fie separate pe culori si cu detergentul si programul potrivit deci spalatul si uscatul rufelor e in general treaba mea plus impaturit si pus in dulap. Vasele sunt ale lui ca avem masina de spalat vase si nu trebuie decat sa o porneasca seara si sa o goleasca dimineata. Eu curat dupa iepuri si pisica fiindca sunt animalele mele. El da cu aspiratorul si sterge in living si baie, eu in bucatarie si dormitor. Gatim amandoi dar eu mai ales fiindca am un stil alimentar mai aparte si vreau sa am control. Nu consum si nu gstesc carne deci daca asta isi doreste trebuie sa faca singur. Cand avem de asamblat mobila sau de instalat electrocasnice sau de reparat ceva prim casa il chemam pe fostul meu prieten, el se pricepe la din astea :-)

| Endoryus a răspuns (pentru Eireann):

Fostul te "repara" si pe tine cand actualul e la munca? Doamne ce am putut citi.

| lalaura94 a răspuns (pentru Eireann):

Mama ce prost ti-ai gasit, tine de el ca altul sanse slabe sa mai prinzi laughing

| Eireann a răspuns (pentru Endoryus):

El si fostul meu se inteleg foarte bine, ies impreuna la bere, joaca tennis impreuna, etc. Acum nu pot sa se inalneasca dar se joaca on-line impreuna. Am fost cam 4 luni impreuna si ne-am despartit in urma cu 4 ani, nu ne-am certat, nu ne-am injurat sau dat in cap, pur si simplu nu ne potriveam. Nu inteleg de ce lumea crede ca nu poti sa lasi loc de "buna ziua" dupa o despartire.

| Endoryus a răspuns (pentru Eireann):

Diferenta mare dintre "loc de buna ziua" si "vine la mine acasa si mai stam si la masa".

| Eireann a răspuns (pentru Endoryus):

E o persoana extraordinara care imi este un bun prieten. Amandoi am fost de accord ca de o relatie amoroasa nu poate fi vorba, caut altceva in sensul asta si el la fel. Pe prietenul meu nu il deranjeaza, pe mine nu ma deranjeaza.

| Endoryus a răspuns:

Eu gatesc si ea spala vasele laughing

| wpetterssone a răspuns:

Îmi planific treburile casnice pe zile.

| lalaura94 a răspuns:

In timpul saptamanii eu fac totul ca el doar vine de la lucru si deschide pc-ul si berea in acelasi timp laughing Eu am mai mult timp.
In weekend impartim.

| JicaContra a răspuns (pentru lalaura94):

Cum deschide PC-ul si berea in acelasi timp? cu degetele de la picioare? rolling on the floor

| lalaura94 a răspuns (pentru JicaContra):

Pana i porneste windowsul berea e deja deschisa pe masa laughing

| JicaContra a răspuns (pentru lalaura94):

Clar big grin