| silviu_4058 a întrebat:

Recent, m-a rugat bunicul sa ii fac rost de un telefon mobil sa ne poata suna pe mine, tata, mama si unchiul si am zis ca daca ii dau unul din telefoanele mele vechi nu se va descurca (mai mult ca sigur; vreau sa zis ca intra odata in fisiere, in muzica se blocheaza si nu mai stie ce sa faca ) vreau un site de unde pot cumpara un telefon mai de pensionari, mai putin complicat, care sa aiba doar agenda

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant si la magazinele de telefonie mobila (telefoane cu tastatura mare pentru persoane mai in varsta)

| Corina a răspuns:

Dragul meu, daca tot ai tu mai multe telefoane vechi si nu le mai folosesti, da-i unul bunicului (care ti se pare tie cel mai simplu dintre ele) si explica-i cum sa foloseasca agenda. Cu siguranta se va bucura si nici tu (sau parintii tai) nu vei avea de cheltuit bani pe alt telefon. Telefon care sa aiba doar agenda nu cred ca exista, dar daca ii arati de unde poate intra in agenda si ii spui sa nu umble prin alta parte, atunci va putea sa se foloseasca de el. Daca din intamplare se va bloca, asta e, dar poate totusi nu se va intampla nimic. Incearcarea moarte n-are! Cu prietenie!

| piciuk a răspuns:

Poti sa ii dai orice telefon, il inveti cum sa raspunda, sa il bage la incarcat, iar cat despre agenda nu e neaparata nevoie sa o foloseasca. poti sa ii lasi numerele de telefon ale tale si ale familiei scrise pe o foaie sau un carnetel, iar cand vrea sa sune doar sa le formeze. bunica mea nu le prea are cu tehnologia(deh are 80 de ani)dar totusi se pricepe sa raspunda la telefon si sa ma sune formand numarul meu asa cum ti-am explicat mai sus.

| frvtel a răspuns:

Cauta-i ceva Nokia simplu(1100, 1110. 1600, 1108 etc.). Usor de folosit, semnal foarte bun, autonomie mare, usor de incarcat-nu se poate pune mufa invers etc.) si ieftin!

| sweety_9041 a răspuns:

Draga silviu, din cate stiu eu la majoritatea telefoanelor agenda se afla in partea de jos a butonului de navigare(sus jos stanga dreapta), deci ai putea sa-i explici ca sa apese pur si simplu in jos, sa caute nr sa apeleze si dupa sa inchida, la fel am facut cu bunica mea, si pot sa zc ca se descurca. succes :*