| Mihaela9016 a întrebat:

Revin cu o problemă de cuplu, sunt împreună cu un băiat de 1 an și de câteva luni face mișto de mine cum ma îmbrac, cum ma încalț, port numai lucruri ieftine și bijuterii la fel, ma jignește aproape tot timpul. Imi spune ca sunt urata și nu se uita nimeni la mine ca nu arat bine deloc, bine ca nu este mereu asa sunt și momente în care chiar ne înțelegem, nu știu ce sa fac, va rog sa ma ajutati!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu la 26 de ani, vrei sa venim noi sa discutam cu baiatul ala?
De ce nu o iei pe mama sau tatal tau, daca tot te tin sub control atata, macar sa afca ceva util pentru tine.

| Freya1 a răspuns:

Si ce te face asa confuză? Nu sti daca te iubeste sau nu?
Păi cam tu,asa cu creierasul tau si cu ochișorii tai, cate persoane ce se jignesc si isi bat joc unul de altul ai vazut sa se iubească?
Al tau iubit probabil te-a combinat de la început ca sa nu fie singur, sau te-a placut dar acum a dat de pitipoance ce se îmbracă mai vulgar si cu falsuri de la turci (el crezând că sunt originale) si ii plac mai mult.
Clar este ca ar trebui să îți vezi de drumul tau, sa lasi badaranul in lumea lui de cocalari si sa iti cauti fericirea in alta parte.

Nu stiu de ce presimt, ca iubitul asta al tau are 40 de kg,umbla cu pantaloni de trening stramti jos si cu turul lăsat,tricouri decoltate si lungi, bașca in cap si tatuaje din gumă de mestecat pe mâini.Este? Sau e un burtos, cu pantaloni de femeie ce ii baga ouăle in burta si umbla cu mana in buzunar scupand pe strada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un dobitoc daca pune pret numai pe haine si bijuterii, trebuie sa te iubeasca pe tine ca om nu hainele, intr-adevar haina face pe om, dar poate ai un buget limitat si nu i ti permiti pantofi de 300 euro, cel mai bine desparte te de mitocanul ăsta ca nu e bun de nimic.Este un bădăran prost crescut.

| Mopmop a răspuns:

Stai linistita ca facea misto de tine de la inceput. E bine ca te-ai trezit acum si ai vazut. Fa-i viteza si altul la rand care te apreciaza asa cum esti tu in realitate!

| LostForForever a răspuns:

Voi îi alegeți tot voi va plângeți ca va tratează in halul ăsta.

Sincer așa va trebuie pe aia care va iubește cu adevărat și-ar da și inima numai sa va vadă puțin sava audă puțin glasul imediata îi dați la o parte

Pe ăștia care nu-și dau nici muci pe voie sunt bărbați adevărați și poți Veneti și va plăgeti vai ce Mia făcut vai ce mi-a spus așa va trebuie-_-.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună, Mihaela! happy Îmi pare rău că ai suferit sad și că viața ta nu a fost tocmai ce ți-ai dorit, sad dar am acumulat această serie de informații psihologice, cu care încerc să-i ajut pe cei care suferă. happy După ce citești, răspunsul îl găsești în inima ta și sper că începând de azi, prin puterea prezentului să fii fericită și să nu mai trăiești în trecut! Ai dreptul să fii fericită, nu uita!winking E o datorie la care ne cheamă viața. big grin

| HelpingHands a răspuns:

Dacă îți spune că ești urâtă și te jignește înseamnă că are repulsie față de tine. Nu e o relație de viitor. Astea sunt semne că ar trebui să caute altceva!

| salieri84 a răspuns:

Sunt doua ipoteze:
- fie s-a saturat de tine si te mai foloseste din cand in cand, atunci cand nu are altceva mai bun de facut.
- fie e un badaran, pe care l-ai cules de la coada vacii.
Nu inteleg ce nu ti-e clar, in asa zisa voastra relatie? Rupe-i cojocul si la revedere!

| elennax a răspuns:

Este toxic, paraseste-l cat mai repede. Am avut si eu o relatie asemanatoare, m-am desteptat si mi-am dat seama ca e anormal intr-o relatie comportamentul asta. Eu una le zic cal troian oamenilor de genul. Se dau dragalasi ca sa te atraga apoi isi arata adevarata fata.

| Cristian29 a răspuns:

Cred ca te tine pentru un lucru dar ii e cam rusine sa umble cu tine.
Esti un fel de backup in caz ca nu are si el ceva mai "atragator".
Sincer mai bine iti gasesti pe altcineva sa te aprecieze asa cum esti, acum faci ce vrei, e decizia ta.

| TarnovanNiNa777Flo a răspuns:

Nu are sentimente pentru tine, nu te respecta
Daca vrei sa ti fie bine pe viitor, sfatul meu e sa l parasesti pana nu e prea tarziu
Intr o astfel de relatie te desconsideri. iti pierzi increderea in tine, demnitatea
Si nu merita nimeni asta
La momentul potrivit o sa apara persoana care o sa aprecieze la tine tot ceea ce lui nu i-a placut
E doar un sfat! Am trecut prin asta.