| carbon21 a întrebat:

S-a despărțit iubita mea de mine de 2 săptămâni, au fost ceva certuri și a decis sa pună stop, faza este ca a fost prima iubire pentru amândoi după 3 ani de relație. Ea nu mi-a zis ce are pe suflet și nici nu a stat sa vorbim, ca ce o deranjaza. Noi ne-am iubit foarte mult și eu încă tin la ea și o iubesc, dar intr-un mesaj mi-a zis ca m-a mințit și nu e bine sa ne mai mințim, ca suntem totali diferiți și vrem alte lucruri. Știu dragoste cu forta nu se pote, dar de unde a dispărut dragostea? Eu am încercat sa fac sa fie bine sa-mi cer scuze dar ea nu mai vrea, nu mi-a scris nimic timp de astea 2 săptamani, nici sunat, nici nimic. Mi-a zis ca poate in viitor dacă o sa ne regăsim… ce sa mai cred e ceva șansa sa se întoarcă? Sa-si aducă aminte de clipele frumoase, de locurile in care am fost împreuna, ca eu când merg pe acolo ii simt lipsa. Totuși prima dragoste nu se uita si mi-a zis ca tine la mine si ca ramanem prieteni.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A gasit pe altcineva

| Frank51 a răspuns:

Noroc bun ardeal, dacă stai la mila ei.

| Xpressurself a răspuns:

A hotarat cu mai multa vreme in urma ca nu esti ce isi dorea ea si mai ales s-a convins ca nu te vei schimba.

| NunuNini a răspuns:

"intr-un mesaj mi-a zis ca m-a mințit"
E clar, nu te-a iubit. Doar juca teatru.
"Mi-a zis ca poate in viitor dacă o sa ne regăsim… "
Aha! Adica daca asta o sa-i dea papucii, daca nu gaseste alt fraier, se intoarce la tine. Mai bine nu! Las-o si nu mai musca momeala. Vei suferi.

| AlaSwek a răspuns:

Hello.
Am asa o presimțire ca fata a găsit pe altul, și d asta vrea și cauta motive sa se desparte de tine. E normal ca la 17 18 ani, sa se întâmple asa. Asa ca, în orice relație ai fi, ca adolescent, mai greu sa fii și după terminarea acestuia

| Pichakchiu a răspuns:

Mai omule, dacă tu ai injurat-o cum ai spus în alte întrebări, ce vrei sa mai recuperezi? Când a auzit ca ai injurat-o, bine, nu poate pentru prima data, pentru a nu știu cata oara, e normal sa se fi speriat. Cu banii și lucruri materiale nu poți cumpăra iubirea!

| carbon21 explică (pentru Pichakchiu):

Ti-am mai zis, a fost o relație perfect uneori, dar suntem oameni și mai greșim, înțelegi? Și era vorba ca am și respectat-o, uneori eram da, cicălitor, dar nu înseamnă ca dacă am făcut o greseala la nervi sa se năruie totul, și ea mi-a greșit asta e clar, de multe ori provoca discuții, dacă o înjuratura înseamnă atât, vai de viața mea, și ai supusa la nervi extremi, așa m-am eliberat eu atunci, asta e viața, o sa vezi ca nu poate sa fie lapte și miere intr-o relație, mai vin încercări, contează sa-ti ierți aproapele, dacă am injurat-o asta nu ma definește pe mine, întregi? Cum ai zis și tu, ca am injurat-o cu gura cu, care i-am zis te iubesc. Da imi întregi vina, dar nu a fost ceva grav, de ce nu s-a despărțit pe moment atunci de mine și după 7 luni? Înțelegi unde bat? Dacă nu-ti convine ceva stai și vorbești cu omu, ii zici ba fraiere, nu imi convine ca te-ai purtat ca un măgar, ca mi-ai injurat. Dacă ea nu mi-a zis asta și mi-a acceptat scuzele, și imi zice ca era fericita ce vrei sa fac? Dacă nu era deschisă ca o carte fata de mine și ea tot imi dădea ghicitori, unde e sinceritatea? Tu nu ai stat 3 ani cu un om sa vezi, întregi, iubirea cere sacrificii, nu poți sa fii fericit tot timpul, mai se strica mașina, mai ai probeleme de sănătate, mai una alta facultatea, griji nevoi. Ca vine vina de material, tot ce i-am luat a fost din inima, nu ca sa o cuceresc sau sa ma iubească pentru astea, și problema era ca era mai avuta ca mine dacă ma înțelegi, deci nu eram eu cel bogatan, eram amândoi din familii modeste. Nu e vorba de injurat ca ce sa mai recuperez, altii se bat, se înșală, fac copii cu altele și tot se împăca, ca văd dragostea și cum s-a comportat omul iubit, nu doar partea negativă, ca și cum, ne vedem noi doi, ce sa mai zic, daca ea își bârfește prietena ca e cu*va ca e proasta ca nu are bani, si după se vorbește cu ea. ce sa zică atunci de mine?

| Pichakchiu a răspuns (pentru carbon21):

Mda mai, nu știu ce sa mai zic. Dar Eu as gândi asa, ca dacă ma injura, o data, de doua, de trei ori hai ca după ee ajunge și la altceva. 3 anine puțin, asa e, dar în 3 ani ai injurat-o, poate peste vreo 10 o înselai, și nu mai spune ca nu o făceai ca nu ai de unde sa știi.
Asta asa e, ca nu i în nici o relație doar lapte și miere, dar în ziua de azi se alege idealul într o relație. Nu ai fost un un gentleman, vine altul, nu contează cât o tine cu el, o tine pana o înjură și ala. Înțelegi?
Acum sper ca îți este clar de ce nu își maia minteste ea momentele frumoase. Ia gandeste-te tu la un dușman de al tău, cu care te-ai înjurat sau batutce vrei tu, și după gsndeste te la ce fapte bune ti-a făcut. Nu prea cred ca vei găsi, dar dacă îl întrebi pe el, el sigur știe faptele bune pe care ți le-a făcut. Tu nu ți le mai amintești, ori dacă ți le amintești nu ți cont de ele, ca te a înjurat și asta e tot ce contează. Ori ești frate pana la moarte, ori da o în *&@$@%%#^# de treabă. Asa și cu fata asta, de ce și ar mai aminti? Cu bani nu poți cumpăra fericirea! Cu banii poți cumpăra medicamente, nu și sănătatea, cu banii îți poți cumpăra un pat, nu și somnul. Omul vede mereu partea goala a paharului, în cele mai multe cazuri. Sau, poate ai rămas tu fără bani? Ce și când i ai luat ultima oara ceva? În unele cazuri, banii acum fericirea. În cazul meu, și da și nu.

| irinafatatrista a răspuns:

De unde ești?

| carbon21 explică (pentru irinafatatrista):

Are relevantă?

| irinafatatrista a răspuns (pentru carbon21):

Iarta-ma dacă te-a deranjat întrebarea mea.
Promit sa ni mai fiu asa bagacioasa

| salieri84 a răspuns (pentru carbon21):

Fata vrea sa te cunoasca si tu o intrebi daca are relevanta...

| carbon21 explică (pentru irinafatatrista):

Din Bihor?

| Salontanul a răspuns (pentru carbon21):

De ce ai pus semnul intrebarii la "Din Bihor"? Nu stii de unde esti?

| carbon21 explică (pentru Salontanul):

Nu, doar ca am pus emoticon și s-a transformat in semnul întrebării ca site-ul nu-l recunoaște