| Roxy1830 a întrebat:

" Sa fie el ori nu? " Cred,ca toate am ajuns in momentul ala...
In urma cu ceva timp,eram indecisa cu relatia, daca se mai merita timp si sentiment, acum insa dupa ce am incercat o perioada de 4 luni sa il ignor,sa nu mai avem nicio treaba unul cu altul,am ajuns din nou impreuna,dar totusi nehotarata. Daca posesivitatea lui isi va face din nou aparitia? Este cineva care a trecut prin asfa, ori cunoaste sentimentul? Chiar as fi curioasa despre cum ati procedat, si ce sfaturi as putea primi! Multumesc!

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Deci tot indecisa! El stie asta? Ati discutat despre problemele pe care le-ati avut? Ati stabilit ce este de facut pentru viitor?
Eu am considerat ca nu merita sa intru/stau intr-o relatie decat daca amandoi avem sentimente puternice si suntem hotarati sa facem compromisurile necesare ca sa fim impreuna. Indecizia celuilalt se simte. Daca am vazut ca in relatie sunt alte lucruri mai importante decat mine (inclusiv orgoliul ei, dar cu exceptia copiilor), daca am avut indoieli serioase cu privire la sentimentele ei, am preferat sa imi vad de drumul meu.

| Hammurabi a răspuns:

Întrebarea nu e "Dacă posesivitatea lui își va face din nou apariția?" ci "Când posesivitatea lui își va face din nou apariția?"
Așa ceva nu se vindecă, nu se schimbă.
Se poate forța să se abțină o săptămână, două, o lună, dar până la urmă va redeveni același tip de care te-ai despărțit prima dată.
Irosești în zadar un timp prețios.

| xerxes1 a răspuns:

Daca a mers prost de la inceput, situatia poate doar sa se inrautateasca.
Sau daca ai inclinatii sado-maso poti sa continui linistita.O sa ai parte de actiune.

| flixbuster a răspuns:

Din legile lui Murphy: ce incepe bine se termina prost, ce incepe prost se termina si mai prost.