| SilentRain a întrebat:

Sa presupunem ca ai probleme de socializare, cum ai aborda problema?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

As merge la psiholog. As fi foarte activ, as participa la multe evenimente si spectacole, si in principiu as schimba partea din mine care se teme de socializare.

41 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Totul vine cu timpul...de cele mai multe ori este bine sa nu socializezi, sa ai calea ta.

| RAY a răspuns:

Nu exista nici un drum bun al vieti,sens,scop,desi nu iti pot spune ca socializarea este un lucru bun sau rau,daca simti ca ai nevoie de socialiare,trebuie sa soialisezi real,nici o carte,nici un sfat nu te va ajuta cu adevarat, stii cum e cand inveti o noua limba noua si ai frica aia, oare ma exprim bine, am uitat cuvantul x, e vorba de anexitate, e vorba de frica, timiditate, sigurul leac este socializarea

| Celcestietot a răspuns:

Pai depinde la ce te referi. Ori te referi ca nu ai curaj sa intri in vorba cu o persoana sau mai multe, ori nu iti vin idei cand vorbesti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ideea e ca eu chiar am probleme de socializare, dar nu ma prea intereseaza intr-atat de tare incat sa fac ceva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu de ce mai înjurat pe privat? Crezi că mis câinele tău să-mi faci ce vrei?

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Staaai nu fii supărat sad
Ca te înjur și aici tut'cepa matiilaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Zi,pentru ce mă înjuri de mamă? Poate te înjur eu de familia ta

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Dacă nu îmi dai 10 lei...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Lasă vrăjelile, plus că mai amenințat cu moartea

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Du-te la politie și spune-le ca te ameninț

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Să îți fie rușine!

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Nu mai pot de rușine laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca din cauza anxietatii ai probleme cu socializarea se poate rezolva cu anxiolitice, dar daca asa e firea ta e mai complicat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xxscanduraxx nu se face eutanasiere pentru depresie gen cum ai tu doar pentru boli terminale foarte grave. tu esti un caz pierdut inca de la maternitate. ia antidepresive si nu te mai plange atat auzi la ea eutanasiere laughingahahaha trebuie sa ti se si aprobe cererea si sa dai ceva bani tu nu ai bani nici de o guma plus ca trebuie sa fi cetatean sa fi eutanasiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai explicită. Ce înseamnă să ai probleme de socializare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea începe prin a nu mai fi ratată

| Mogiojojo a răspuns:

Pai sa-ti explic ce se intampla: cand esti micut nu stii ce ai si incerci sa te bagi si tu printre ceilalti si crezi ca atunci cand o sa fi mai mare o sa te schimbi radical (mare prostie pentru ca nimic nu se schimba fara sa misti un deget). Dupa aceea incet-incet incepi sa dezvolti probleme psihice de tot felul din cauza singuritatii. That's all. Depinde si cat de grav e.

| Mogiojojo a răspuns:

Eu abordez problema asa: am auzit ca la un centru din Olanda pentru boli psihice se practica eutanasierea legal. Si sincer m-am gandit foarte serios la treaba asta. Ar fi o eliberare pentru mine. Abia astept!

| OrdanKarris a răspuns:

Ce-ai patit fata mea: nu-ti mai acorda nici un barbat atentie in realitate si vrei sa te antrenezi sa abordezi tu? laughing Good luck happy Dupa o varsta cam esti nevoita sa faci asta. laughing Nu-ti trebuie socializare sa atragi interesul unui barbat. Tot ce trebuie sa faci este sa desfaci picioarele si sa inchizi gura. E simplu laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ea a întrebat altceva.Nici nu a pomenit de bărbaţi.De ce o iei pe arătură cu ce te doare pe tine?

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Oare, de ce oare trebuie sa arat evidentul cu degetul. De ce oare ar avea dansa probleme de socializare. Ma gandesc ca poate are pe unu care-i place, ala nu face manevre pentru ea, si il vrea atat de mult incat cauta sa-si depaseasca conditia si sa-l abordeze ea. Si apropo, nu-i durerea mea asta. Pe mine nu ma doare socializarea cu sexul opus.winking Nu-i o durere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ştiu deja că pentru tine femeia nu este altceva decât un vagin umblător care trebuie doar să tacă şi să facă, nimic mai mult.Asta nu mai e ceva nou.Dar mă întreb oare de ce,la tine, cred că orice întrebare, despre orice ar fi ea, trebuie să te ducă cu gândul la relaţia dintre femeie şi bărbat, aşa cum s-a întâmplat şi aici.Ea poate are probleme de socializare cu oamenii în general şi atunci normal că are probleme şi în abordarea bărbaţilor, dar nu asta este problema ei principală.(sau poate nici nu este vorba despre ea)

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu tacutul si facutul sunt doar daca vrei sa ai relatie, si una care sa dureze. Altfel poti fi vagin umblator si liber laughing Nu orice intrebare duce la mine la relatie femeie-barbat, dar intrebarea asta da, mai ales ca se afla la categoria Familie&Relatii, sau unele la Dragoste si Sex. Despre ce altceva ai putea vorbi la aceste 2 categorii in general decat despre relatia femeie-barbat. Si apropo, ma urmaresti cam mult si cam indeaproape de ai informatie atat de clara despre frecventa raspunsurilor mele.

Nu e ca si cum SilentRain e o persoana complet necunoscuta si nu mi-a dat deloc impresia ca ar avea probleme de socializare cu cei de aici. Deci ma face sa cred ca acele "probleme de socializare" pe care ea le acuza sunt cand vine vorba despre cineva care ea place foarte mult si se fastaceste. Daca era o persoana complet straina probabil as fi dat un altfel de raspuns dar cum am zis, Silent Rain nu mi-a dat impresia pana acum ca ar fi complexata la socializare.

Si mai este un ultim aspect. Daca m-as fi inselat mi-ar fi raspuns pana acum. Si tacerea e un raspunsm raspuns care confirma ca de fapt am dreptate, si ca este vorba de un barbat la mijloc. Nu prea explica de ce cineva ca Silent Rain ar avea probleme de socializare cu alte femei. Nu fata mea, aici e vorba de un barbat, oricat de mult ti-ar displace sa citesti asta repetat din partea mea. Toate indiciile duc la acesta concluzie.

| SilentRain explică (pentru OrdanKarris):

Normal ca ma cunoști doar ai stata ultimi doi ani în dreapta mea laughing)
Nu e vorba de nici un bărbat, te înșel amarnic

| OrdanKarris a răspuns (pentru SilentRain):

Cred ca ma confunzi cu altcineva, nu am stat eu in "dreapta ta", cu atat mai putin "2 ani". Clar ma confunzi cu altcineva. Cat despre barbat, sigur nu spui asta doar de ochii mei? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Bine măi pisoi, cum spui tu.
La mine, de exemplu, cuvântul "relaţii" mă mai duce cu gândul şi la alte feluri de relaţii decât cele amoroase.
"apropo, ma urmaresti cam mult si cam indeaproape de ai informatie atat de clara despre frecventa raspunsurilor mele."
Chiar nu te mai văzusem pe aici de vreo 3 luni, cred că de când schimbasem câteva replici, dar am dat la întrebarea asta peste tine.Ce surpriză, nu?
Şi stai liniştit, dragule, că nu te urmăresc.Acum câteva luni dădeam tot timpul peste răspunsurile tale şi m-am cam prins care-i treaba cu tine.
Petrec prea puţin timp pe aici ca să apuc să mai şi urmăresc pe cineva. laughing
"Si mai este un ultim aspect. Daca m-as fi inselat mi-ar fi raspuns pana acum. Si tacerea e un raspunsm raspuns care confirma ca de fapt am dreptate, si ca este vorba de un barbat la mijloc."
Sau nu voia să-şi bată capul cu tine.winking
"Silent Rain nu mi-a dat impresia pana acum ca ar fi complexata la socializare."
Aici, pe internet, toţi putem să fim altfel decât suntem în realitate.

| SilentRain explică (pentru OrdanKarris):

Ma pis pe ochii tai big grin
Tu știi sa împrăștii doar rahat, de ce morți tai vorbești fără sa cunoști un om?
Las ca știm cu toți ca ești un frustrat vai morți lui

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Nu îți bate capul cu asemeni specimene, nu își vor schimba mentalitate cretina niciodată

| OrdanKarris a răspuns (pentru SilentRain):

Ceva imi spune ca esti infinit mai frustrata decat voi fi eu vreodata, pisi rolling on the floor Am vesti pentru tine pisi, si o sa cam doara, cu tot cu "mentalitatea mea cretina" de bine de rau tot mai am relatii pe ici pe colo. Ceva imi spune ca tu esti cam solo percutia si nu prea se va schimba nimic rolling on the floor Fa spume la bot in continuare big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Exact.Nu-ţi mai bate nici tu capul.Chiar nu merită. laughing

| DorelExpertu a răspuns:

Nu o abordez deloc, ca nu am curaj.
Sau cel mult ii dau pe Facebook un mesaj cu buna ce faci