| Andrada0025 a întrebat:

Sa presupunem ca va intelegeti foarte bine, va iubiti si totul e perfect si totusi va ciondaniti aproape zilnic, ba ca unu nu a inteles ceva bine, ba ca se supara ca ii raspundeti greu la sms-uri ba e gelos si va atrage atentia si trebuie sa-l impacati... Vi se intampla si voua? Asta va indeparteaza sau va apropie de persoana iubita?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cand in continuu apar astfel de tensiuni, nu mai e respect.Pe situl jw.org sectiunea cupluri sunt articole utile pentru familii.

| sofisis a răspuns:

In orice relatie e normal, ba chiar e indicat, sa ai mici tachinari si certuri de genul. E benefic pentru cuplu. N-ar fi normal sa fie liniste si pace.
Atentie, intra la capitolul sicanari. Daca deja sunt scandaluri, cu tipete, injurii si bosumflari... ceva clar s-a rupt.
Eu zilnic ma ciondanesc cu al meu macar 5 minute. Nu de alta dar sa simta ca traieste si ca ii curge sange prin vene. Dar dupa alea 5 minute gata...nu sta nimeni suparat. Si e mai ok asa pentru ca riscam mai putin un scandal mare la un moment dat. Pentru ca tot tinand in tine micile chestii care te supara, se aduna si cand explodezi... apai o faci de toata frumusetea.

| Cosmin1I a răspuns:

Mi se pare ceva normal sa existe certuri de 1min 2 acolo..in felul asta arata ca ii pasa dar anumite probleme minuscule trebuie discutate DOAR cu iubitul/iubita caci ori poate duce la o posibila ruptura ori in cazul in care primesti sfaturi de la altcineva(mama, prietena, sora) nu coincide cu modul tau de gandire si iti poate intra in cap tot felul de prostii ce poate duce iar la o despartire.

| Ella192 a răspuns:

Cunoscuta situatie happy cel putin pe mine toate astea ma aproprie pentru ca imi dau seama ca toate astea sunt niste nimicuri care ne fac viata putin mai contimentata big grin Atita timp cit sunt niste maruntusuri nu trebuie sa va ginditi la despartire, dar daca chestia asta devine serioasa trebuie sa dicutati si sa va ascultati unul pe celalalt pentru ca nu e normal sa fii suparat sau sa-l superi pe partener.

| Missie997 a răspuns:

Oricui i se intampla chestii de genul. Ar trebui sa vorbiti unul cu altul si sa lasati "infantilitatile "deoparte ca sa spun asa, in cazul in care aveti o relatie serioasa de ceva vreme. Daca continuati asa o sa va saturati si apoi o sa lasati "totul" baltawinking