| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca ai vreo 14 ani si parintii tai sunt divortati de cativa ani.Si ei isi fac noi relatii,adica relatii pe bune, casatorie si restul.Cum vezi chestia asta? Evident ca pot sa comenteze si incriminatii, daca sunt pe-aici...

Răspuns Câştigător
| MC200 a răspuns:

Eu avea 12 ani abia împliniți când ai mei au divorțat. Pentru mine nu a fost o problema, eu am rămas cu tata.
După aproape un an de la divorț au începu sa vorbeasca, iar acum se înțeleg foarte bine. Mama mea sa recăsătorit, dar tata nu, cu toate ca pentru mine nu ar fi o problema.
Încearcă sa nu ii judeci. Au tot dreptul sa își continue viața.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu la 14 ani nu poti face nimic. Pur si simplu accepti realitatea.

| Mosotti a răspuns:

Pai parere buna, e normal sa-si refaca viata, daca va intelegeti toti bine, atat conteaza, adica cu parteneru/partenera unuia din parinti cu care stai.

| CapDeSfecla a răspuns:

Pai nu prea ai încotro, trebuie sa accepti.Asa a fost in cazul meu.Pana la urma au dreptul să își refacă viața.

| Mosotti a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Cum adica nu are incotro? Ca si cum era nasol asta si ar accepta ceva nasol, nu e deloc, totul e sa se inteleaga toti acolo.