| anonim_4396 a întrebat:

Samabata am fost cu iubitul si verisoara lui la un bar si acolo erau si niste tigani cu care avusesem niste probleme in trecut cam de vreo 2 ani, erau doar mama fiul si prietena acestuia. Toate bune si frumoase pana cand am iesit afara cu verisoara prietenului meu sa fumeze si cum stateam acolo linistite si vorbeam vine masa aluia si incepe sa se ia de mine ca ce caut acolo si ca ea inca nu a uitat ca i-am dat cu spray si eu cum nu o bagasem in seama sa evit probleme a inceput sa traga de mine si i-am spus doar "lasa-ma in pace" si a inceput si aia si fisu sa ma faca curva si in toate felurile si ala mi-a tras un pumn si m-a impins si a inceput sa imi dea picioare de m-a invinetit pe brate, spate si abdomen pana s-a bagat cineva si l-a tinut apoi masa m-a tras de par si m-a plesnit de cateva ori pana am inceput eu sa ii injur de mama focului apoi am intrat in bar si i-am spus prietenului meu, si el cand a vazut cum arat a iesit si i-a tras aluia un picior in gura de i-a dat sangele. Acum eu nu stiu ce sa fac mi-e frica sa ies din casa ca e zi, ca e seara pentru ca stau in acelasi cartier cu mine si daca ma prinde vreaodata singura cine stie ce imi fac, poate mai rau...la politie degeaba merg ca trebuie sa astept luni de zile pana fac ceva, cred ca trebuie sa moara cineva ca politia sa faca ceva mai repede. Astia sunt genul de tigani care se dau smecheri prin oras si ei nu au nici dupa ce bea apa. Ce pot face sa ii fac sa plateasca si sa ma lase in pace odata?

Scuzati categoria

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca ai magazin de articole de pescuit si vanatoare in orasul tau, du-te si cumpara-ti de acolo spray pentru autoaparare cu piper - e bun si contra cainilor vagabonzi! - absolut legal, si daca mai esti agresata te poti apara! Dupa achizitie - e doar 13 lei - ai grija sa ii rupi chestia aia de plastic, care o are din fabricatie, care opreste butonul sa poata fi apasat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plangere la politie, mergi la medicina legala pentru certificat... Si data viitoare evita barurile astea suspecte si nu va mai smardoiti intre voi

| XxRoxRoxyxX a răspuns (pentru suntserios):

Nici nu stiam ca ei sunt acolo plus ca nici nu i-am vazut cand am intrat ca erau undeva intr-un separeu, erau si bauti.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Certificat medico-legal urgent, plingere la politie, pe care plingere nu o retragi sub nici o forma.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic sa iti de-a certificat medicolegal si sigur in secunda urmatoare ii ridica.Acuma nu iti poate garanta nimeni ca vei scapa 100% de ei pe vecie dar nu cred ca e ok sa nu iei masuri.
Ai spus ca politia nu face nimic dar nu ai fost sa depui plangere.

| minrest a răspuns:

Singurul mod de a te proteja este sa faci plangere la politie. Faci certificat medico-legal chiar si pentru o zgarietura, plangere la politie pentru bataie si amenintare, neaparat sa iei NUMAR DE INREGISTRARE si in trei saptamani trebuie sa iti dea raspuns scris.

| PsihoSex a răspuns (pentru minrest):

Plangerea depusa numai cu copie xerox, pe care ceri sa ti se puna numar de inregistrare, ca sa ai o dovada fizica concreta, identica, a ceea ce ai depus! Daca dai cumva de un politist care nu vrea sa iti dea numar pe copia xerox, ceri sa vorbesti cu un ofiter superior si ii explici ce si cum. Daca, prin absurd, si ala spune "ca nu e nevoie" renunti pe moment si te duci la cel mai bun ziar din oras si vorbesti cu redactorul care are domeniul Politie. Si, foarte important, cand ai de facut asa ceva, nu mergi solo niciunde, ci cu cineva matur, capabil sa te sustina si sa iti poata fi martor la o adica!

| minrest a răspuns (pentru PsihoSex):

Da, si daca vezi ca Politia nu e de incredere, depui plangere la Procuratura.

| Emma30555 a răspuns:

Du te la politie. Se vor speria când ii v a chema politia și te vor lăsa în pace. Fa o reclamație la politie și dacă nu vrei sa i dai în judecata îți poți retrage plângerea dar e bine sa mergi ca măcar sa se sperie și sa nu se mai ia de tine

| BuLaNNNeL a răspuns:

Poliția, plângere plus certificat prin care dovedești că esti vătămată.

| PumpkinDoll a răspuns:

La politie

Răspuns utilizator avertizat
| Dorian123D a răspuns:

Nici tu nu trebuia sa-i dai cu spray deoarece este ilegal sa-l folosesti, dar este legal sa-l ai la detinere, in legatura cu ceea ce ti s-a intamplat, eu te sfatuiesc sa faci certificat medico-legal si sa depui o plangere la sectia de politie.