| anonim_4396 a întrebat:

Am un frate mai mare care e plecat in strainatate si nu stiu cum sa.l conving sa imi trimite un telefon Samsung Galaxy A5 nou, acum detin tot un Samsung Galaxy A3 si bateria din el incepe sa se duca. Am fost azi cu telefonul la un service gsm si domnul de acolo mi-a spus ca inlocuirea bateriei vechi cu una noua este riscanta din cauza display-ului si este costisitor reparatia si am ajuns la concluzia ca imi trebuie un telefon nou astept pareri.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cat poate sa coste o baterie? Mai mult de 100 lei nu e, incearca sa cauti una din dezmembrari ca sa fie originala. Du-te la alt service, sigur se gaseste cineva insemanatic ca sa o schimbe.
Pe fratele tau poti doar sa il rogi, ii spui ca ai nevoie de telefon, iar daca are bani cu siguranta te va ajuta, dar exista si posibilitatea sa nu aiba bani.

| Xenoverse a răspuns (pentru Bondarel99):

Am incercat la toate servic-urile din oras, si tot acelasi raspuns am primit.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Xenoverse):

Https://www.youtube.com/watch?v=BxOCCkLMzEo

Daca ei nu se pricep nu inseamna ca nu poate fi schimbata, e riscant pentru ei nu riscant in general.

| Xenoverse a răspuns (pentru Bondarel99):

Degeaba ei lucra la service daca nu stiu sa repare un telefon asa de performant.

| Alexul99 a răspuns:

Daca cel vechi inca merge bine de ce sa dai banii pe ceva atat de scump? poate vrea si fratele tau sa stranga un ban, nu sa ii dea pe toate prostiile de care nu o sa ai nevoie cu adevarat.

| Alexul99 a răspuns (pentru Alexul99):

Inlocuirea bateriei nu costa 400 de euro, sau cat costa a5-ul.

| Rares2k17 a răspuns:

Pai incerca sa il lingusesti si daca nu merge, incearca sa il santajezi cu ceva stanjenitor pe care doar voi o stiti. La mine functioneaza.winking