| Cenusa123 a întrebat:

nu imi mai suport parintii.In fiecare zi sunt terorizat de ei ca nu vreau sa invat.Ma injura, odata au vrut sa ma bata cu o bata.Nu ii mai suport, vreau sa scap de ei.Stiu ca imi vor binele dar au exagerat,nici nu ma lasa sa fac teme cand vreau eu, eu oricum le fac dar nu in momentul acela.Mi-au zis azi ca daca nu invat tot caietul de fizica imi rup picioarele.Va rog ajutati-ma sunt terorizat.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din păcate nu ai ce să faci până crești și îți permiți să pleci de acolo.

| Adry05 a răspuns:

Eventual poți suna la telefonul copilului și alte organizații de genu să le zici ce ți se întâmplă

| darrio2007 a răspuns:

Te-ai gandit cumva daca si ei te mai suporta? E mai usor de tinut un pix in mana acum decat o lopata, peste cativa ani.

| sierra1 a răspuns:

"n fiecare zi sunt terorizat de ei ca nu vreau sa invat"

peste ani o să le zici "merci"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu caietul de fizică sunt și eu cu ei.
Pentru restul adresează-te la Protecția copilului. În Norvegia părinții care bat pe proprii copii sunt pedepsiți, că li se iau copii de lângă ei.
Eu zic să scrii la parlament să se bage și la noi așa o lege.

| Cosmin86 a răspuns:

Si nu au dreptate? Poate chiar ar trebui sa te bata serios, sa iesi din prostia in care te afli.

Sau, poti sa ramai prost toata viata si sa-ti tarasti zilele cu ceilalti ratati din societate, cu celelalte GUNOAIE.

| Wr3nch a răspuns:

Nu cum sa scapi de ei. Invata si cand vor ei si aia e. Mentalitatea de gen nu se rezolva cu sfaturi de la randoms pe net si ai sansa sa iti complici si mai mult situatia.

| LPCTSTR a răspuns:

Invata copile, altfel ramai pleava societatii, asculta de parinti si nu te mai considera "terorizat", ca nu esti, copii terorizati sunt infometati, torturati fizic si psihic, tu esti ok.

| Wr3nch a răspuns (pentru LPCTSTR):

Amenintarile de gen ''iti rup picioarele daca nu faci x'' nu se califica ca motiv de stres si prin urmare ca tortura psihicalaughing?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Wr3nch):

Daca era copilul meu era si mai rau rolling on the floor

| JicaContra a răspuns:

In tot mesajul tau nu ai scris nicaieri ca tu de fapt inveti si ei sunt asa de rai...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| lorix a răspuns:

Asa, si? Cu ce sa te ajute niste straini de pe internet carora oricum nu le pasa?

Te plangi ca ai tai te forteaza sa inveti. Ce viata grea duci tu, hai sa plangem impreuna!
Alti copii nu au ce manca, sunt pusi la cersit sau se duc cu ziua la orice fel de munca ca sa-si intretina familia dar tu esti terorizat. Sa faci copii in ziua de azi... better not!