| gabitza9497 a întrebat:

..As avea si eu o intrebare cu cati bani se face o nunta la restaurant si cu tot cei trebuie? dau funda :*

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Peste 3000 de euro, depinde de cati invitati ai, ce meniu, etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obieci, cu preturi incepand de la 2000 de euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se tine cont de:
Amplasamentul localului, daca e central, ultracentral, zone cartier etc;
Pretul de inchiriat in functie de zona localului;
Nr de invitati;
Pretul meniului;
Orchestra daca e cazul
Etc.
O nimica toata as zice: ))
Succes.

| Alicezzz a răspuns:

Pai depinde cati invitati sunt, daca ai 100 de invitati si faci la un local de bun gust sa zicem un meniu de 2 mil de pers, deci 200 de mil numai masa, apoi tortu la 100 de invitati ai nevoie de minim 10 kg sa fie deci mai dai si pe tort 5-6 mil minim, apoi rochia, costumu de ginerica depinde de buget de la 20 la 30 de mil, inelel si alea sunt in jur de 15-20 de mil in functie de gramaj, masina miresei daca doresti sa o inchirieze, apoi bautura, fructele de pus pe masa, sucuri si multe alte maruntisuri te duc si astea destul.Formatia sau dj depinde ce doresti... dar in tot cazul pentru o nunta ca fie frumoasa si de bun gust. ai nevoie de minim 6000 de euro daca o faci mai restransa si fara pretentii sa zicem ca un 2500 -3000.