| Robett a întrebat:

Am 15 ani si 158 cm, tatal meu are 184 iar mama mea 160.
O sa mai cresc sau raman asa?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, ca baiat poti creste pana la 18-20 de ani, dar mostenirea genetica de la parinti, este cea care iti influenteaza cresterea in inaltime.
Exista o formula care poate sa-ti calculeze inaltimea:
(inaltimea tatalui + Inaltimea mamei + 13): 2 = inaltimea baiatului
In cazul tau: (184 + 160 + 13):2 = 178.5m

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde cu cine semeni, dar mai crești oricum.

| anonimg a răspuns:

O să mai crești, dar când vei împlini 16-17 ani. (Nu după 16-17 ani?)
Posibil să îl depășești pe tatăl tău.

| Bizon95 a răspuns:

Fetele cresc pana la 15 ani, dar baietii cel putin pana la 18, unii cresc chiar pana la 22
deci, DA, foarte probabil ca o sa mai cresti

| Legion7X a răspuns:

Se spune că băietii seamănă cu mamele.

| Kindal38 a răspuns:

Apuca-te de baschet, dar oricum se poate sa mai crești pana la 18 ani

| Carolina12345 a răspuns:

Cu și gigantă. Pana la 20 de ani tot cresti, nu te stresa