| BogdanMarian999 a întrebat:

Am 19 ani si am avut o iubita de 16 ani. Ideea este ca ne-am certat pentru ca am dus-o pe vecina mea de 11 ani la scoala( o consider ca pe sora mea ). Faza este ca a fost geloasă pe ea. E ciudat stiu. După ea a vrut să se gândească daca ne împăcăm. În timp ce ea a stat o zi si s-a gândit, o prietena de-a ei a influențat-o rau facand-o sa nu se împace cu mine. Prietena ei voia să ne despartă de ceva vreme. Si acum a spus că nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine, m-a blocat pe Instagram si cand dau pe stradă de ea se face ca nu ma cunoaste. După desparțire mi-am cerut scuze si am recunoscut că am greșit. Dar ea nu m-a iertat, cu toate ca eu am iertat-o de multe ori. Acum ce ar trebui să fac sa o aduc inapoi la mine pentru ca nu pot sa renunț la ea.

Multumesc pentru timpul acordat

Răspuns Apreciat de Editori
| GabyT10 a răspuns:

Ea a gresit ca a fost geloasa pe o copila de 11 ani si tot tu iti ceri scuze?! Ea te evita,nu vrea sa vorbeasca cu tine, dar spui ca te iubeste fiindca a plans dupa ce v-ati desparti?! Unde este iubirea in treaba asta, nu inteleg, daca te iubea avea incredere ca nu nu ai nimic cu acea copila, pentru numele lui Dumnezeu, are 11 ani. Poti insista sa te impaci cu ea, dar sincer eu mi-as vedea de viata. Daca te iubeste (asa cum crezi tu), cand nu o vei mai cauta si o vei ignora, te va cauta ea pe tine (daca nu este asa, nu te-a iubit si bucura-te ca ai scapat de ea). Sunt convinsa ca o iubesti si vrei sa te impaci cu ea, dar uneori cu cat insisti cu atat vei fi refuzat (fa-o sa inteleaga ce a pierdut datorita unei gelozii absurdewinking ).

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu pot sa cred ca ti-ai cerut scuze pentru asa ceva.
Cu atitudinea asta de catelusi umil, nu stiu unde vei ajunge.
Faza cu blocatu e irelevanta.
Gelosa, influentata si de altii, nu cred ca e mare lucru de capu ei.
Puteai sa fi destept sa pui tu punct si sa-i spui sa te caute cat se maturizeaza putin.
Mai bine te-ai gandi daca mai merita interactiunea cu ea, nu cum sa faci sa te impaci cu ea!

| Adry05 a răspuns:

Vezi-ti ma de viata si gaseste-ti una coapta la minte de varsta ta nu festiscane de astea de ar fi in stare sa fie geloasa si daca ai sta cu sora ta reala in camera

| mihai69 a răspuns:

Cum să-ți ceri scuze dacă NU ai greșit?!? Ce eștitu, bărbat sau cârpă?!?
Las-o naibii de proastă! Asta dacă pune botu' și la ce-i mai spun „prietenele" e clar că o să-ți facă viața un iad - presupuând că ar reveni la tine. Dar eu zic să profiți de faptul că te-a lăsat și să-ți vezi de viață!
Baftă!
PS mai bine o mai crești pe vecină, ai putea să ai mai multe șanse!winking

| ywar a răspuns:

In toata povestea asta cu triunghiul amoros, niciunul dintre voi nu este la locul lui. Tu ai 19 ani si "iubita" are 16. Ce sa faci tu cu aia de 16? Poate te baga la viol daca i se pune pata pe tine!? Mimoza de 16 ani ridica coada spre "barbati" cu iz de copii. Fata aia la 11 ani nu se poate duce la scoala singura? Nu are parinti sa o duca daca este atat de neajutorata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ți-ai cerut scuze că ai greșit ce?laughing))

| Xelon a răspuns:

Hmm,probabil ca ai avut ceva antecedente cu d-astea mai micuțe, altfel nu îmi explic cum sa fie geloasa pe una de 11 ani happy

| Ssssmokin a răspuns:

Daca stai putin sa te gandesti nu prea inteleg de ce ar fi geloasa, adica copila aia are 11 ani si tu 19... Spune-i sa se gandeasca mai bine la chestia asta. Daca asta a fost singura cauza, atunci nu prea stiu ca te-a iubit.

| ngllllll a răspuns:

Insista. Trebuie sa vorbesti cu ea. Daca ea iti spune sa nu mai vb cu fata aia de 11 ani, nu mai vb, cel putin pe moment, pana se linisteste. Apoi poti sa ii explici ca nu si nimic cu fata aia.

| BogdanMarian999 explică (pentru ngllllll):

Doar că nu vrea să vorbim. Suntem despărțiți de 3 zile.

| ngllllll a răspuns (pentru BogdanMarian999):

Mai incearca. Daca o iubesti, nu renunti asa de usor

| Basthet a răspuns:

Bună! Eu aș zice că nu prea ține la tine și a profitat de acest pretext ca să se despartă de tine. Și ce înseamnă "am recunoscut că am greșit"? Cu ce ai greșit dacă ai dus fata la școală? Fii mai bărbat!

| BogdanMarian999 explică (pentru Basthet):

Având în vedere că a plâns mult dupa despărțire inseamna ca a ținut la mine.