| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Am 20 ani si mereu sunt foarte deschis cu fetele, vorbesc, rad glumesc etc si mereu am parte de refuzuri (de cand ma stiu eu tot asa am patit)..Sunt la fel ca orice om dar mereu cand chem o fata in oras,afara la o plimbare,la o poveste etc ma refuza mereu baga motive gen n-am chef, nu pot, ies cu altcineva etc. ..Sunt foarte trist ca toti baieti umbla cu fete si eu...Ce parere aveti sau ce sfat aveti sa-mi dati?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Problema este aspectul fizic,vezi tu prima impresie o avem cand vedem pe cineva daca acel cineva nu ne trezeste interesul emotional = atractia sexuala sau interes rational = daca e bogat sau alte interese nici noi nu mergem mai departe,parerea mea vezi de fizicul tau si incearca sal imbunatasesti cat mai mult,slabeste,mergi la sala,cumparati haine frumoase, dezvoltati personalitatea,inteligenta si vei gasi una asa mai draguta dar ok, cu cat fata e mai frumoasa cu atat pretentile ei sunt mai mari,conteaza inaltimea,fata lata,bratele musculoase, caracter de barbat hotarat, determinat, fetelor le plac barbati populari, frumosi ca si noua de astfel

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.sciencedaily.com/releases/2017/04/170404104722.htm
When mothers and daughters have to choose potential partners, they do not look much further than skin deep. Mothers will choose a man who is only reasonably attractive for their daughters. Daughters on the other hand prefer an attractive man, no matter how respectful, friendly, or intelligent he may be.

| peperonies a răspuns:

Daca te comporti cu ele ca si cum ai fi una dintre prietenele lor or sa te trateze ca pe una dintre prietenele lor.

| Nilsson a răspuns:

Inseamna ca nu ai intalnit inca persoana potrivita. Cine te iubeste, te place asa cum esti, de asta e bine sa fii natural si dezinvolt. Nu trebuie sa te placa toate fetele din lumea asta, daca ti-ai gasit jumatatea, te poti considera un om realizat.
Sfatul meu este sa nu iti pierzi curajul, si sa abordezi intotdeauna o fata care iti place si care e din cercul de cunostinte. Esti inca tanar, probabil si din cauza asta nu ai asa mult succes.

| Alexul99 a răspuns:

Pai asta e si problema, esti prea descris, fii putin mai indiferent, nu ii arata ca iti pasa atat de mult, dar totusi ca iti pasa putin, ca baiat daca nu ai `vrajeala` suficienta nu faci nimic.

| Danielachan a răspuns:

Eşti foarte urât, neatrăgător şi neinteresant de aceea te refuză fetele. Probabil eşti şi plicticos şi pămpălău, da nu te întrista, sigur există vreuna şi pentru tine

| larisofiana a răspuns:

Buna, lasa supararea. viata e prea scurta pentru asta. Eu zic ca daca glumesti cu ele. Esti deschis la orice subiect etc... fetele pot intelege gresit. In sensul ca daca prea exagerezi cu glumele. Sunt confuze si nu mai stiu daca tu vorbesti serios. Sau glumesti. In sensul ca daca le zici sa iasa in oras ele poate o iau ca pe o gluma de a ta. Sper ca ai inteles ce incerc sa iti explicwinking

| RAY a răspuns (pentru larisofiana):

Degeaba esti clovn daca nu exista atractie fizica