| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am avut un conflict cu prietena mea, adică eu nu, nu am greșit cu nimic, dar nu o înțeleg, ieri pana la ora 21 era totul bine și frumos, după ma întreabă dacă ii zice unui băiat, ca s-a despărțit, ma supăr? Și i-am zis ca faci ce vrei și cred ca i-a zis, a vrut într-un fel sa ii dau seen, n-am dat, după ea, după o ora, i-am dat mesaj, sa vad cum e și a zis ca vrea sa încheiem totul, am încercat sa o fac sa se gândească mai bine, dar degeaba, astăzi de dimineață la fel și am decis sa o las, faza e ca acum o sapt. i-a spus unei prietene bune de ale ei, ca s-a îndrăgostit de mine și mna, are 17 ani, dar nu e matura mai deloc, fata de mine și am decis sa o las. Sincer îmi e greu rău în momentul de fata și nu știu ce sa fac, voi ce credeți, e ok cum face? Am întrebat-o de ce vrea asta și a zis lasă, las-o asa, nu contează, pana atunci îmi spunea ca vrea sa fie ceva serios, ca vrea sa ne vedem, chestii de cuplu, ca ma iubește, iar acum pune punct, dacă mi-ar da mesaj ceea ce nu cred ce sa fac? Voi ce ați face?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe bune? aia te-a tratat ca pe ultimu prost și tu încă aștepți să se întoarcă? ca să ce? să te umilească și părăsească iar peste o săptămână? unii vă căutați singuri motiv de suferință

| siriusblack98 a răspuns (pentru Adry05):

Ah yes, astfel de răspunsuri îmi alină sufletul întunecat. Feed me Adry, feed meee!

| Adry05 a răspuns (pentru siriusblack98):

Bine ar fi dacă și-ar deschide odată ochii, nu înțeleg cum poți să-ți bați așa joc de tine să fii cu cineva care își bate joc de tine, păi ce respect să-ți ofere alții dacă tu atât de respecți?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Adry05):

E un copil, nu o să înțeleagă oricum. Probabil are impresia că viața este ca în filmele de pe Disney Channel.

| Adry05 a răspuns (pentru siriusblack98):

Are totuși în jur de 18 ani, nu 12...

| Freya1 a răspuns:

Tu ai putea sa faci un meme cu conversația voastră asemănător cu asta :
"Iubi, mi-a scris un băiat si m-a intrebat daca am iubit, ce sa fac?
Raspudei.
Nah, ce s-a intamplat? Mai esti?
Am iubit."
Înțelegi bănuiesc despre ce e vorba dar cam asa sunteti si voi.Cum naiba sa te întrebe dacă poate sa ii spuna unuia ca nu e intr-o relatie cu tine, pai tu ce esti? Sac de coceni?
Probabil sunteti doi copii ce nu stiti cu ce se mănâncă relație și atunci nu are rost sa încercați una.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să închei relația cu ea și să mergi mai departe.

| cristimihailov a răspuns:

Las-o sa fie fericita cu altul si fii tu fericit cu alta.

| CleanHeart a răspuns:

Dragoste adolescentina, n-ai ce face, mergi mai departe si totul o sa fie bine.

| tzionut a răspuns:

Alta. Joaca la doua capete. Nu vad de ce ai permite asa ceva in relatia ta.

Încearcă să te orientezi spre cineva care e măcar cel puțin la fel de matur ca tine, ca să eviți dureri de cap.