| mayk112232 a întrebat:

Salut am intilnit o femeie de 40 de anii si ii place de mine si vrea sa ma mut la ea sa ne facem o relatie dar daca eu plec de la ai mei parinti ai mei inapoi nu ma mai primesc.si daca aia mine poimine ma da afara ce ma fac eu problema e ca o vreau pe femeie cai buna cu draci si mie imi place de ea ca eu am pe mine sis dotat cu pl mare la varsta mea 23 ani dar ma gindesc daca eu renunt aici si pana mea dupa aia cine stie ceo mai fi ma trezesc ca ma da afara si aia unde o sa mai ma duc ca parinti nu ma vor mai primi inapoi, cum sa fac oare,,,, precizez ca ea are o garsoniera in care sta dar faptul ca na platit la ea o sa le ea banca locuinta si eu eam explicat cum sta treaba si ca o sa ne fie tare greu la inceput dar pana mea ea zice ca daca ne vom intelege si o voii iubi totul va fi ok pentru amundoii dar nu stiu ce sa zic eu, si nici nu vreau sami bat joc de ea so mint ca da si in mine sa fie nu ea zice ca sa stam cu chirie dar pana mea eu am prieteni care sta cu chirie si cand aud cit plateste ma sufoc sa-mi trag palme ca doar eu n-am un salar de 2000 lei si mai ales ca eu nici n-am un servici momentan va rog sa-mi spuneti parerile voastre ca chiar mi s-a facut mintea gindac de cand am intilnito pe aceasta femeie?

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Imi place ca recunosti ca ti s-a facut mintea gindac de cand ai intilnit-o. De regula, in asemenea cazuri, totul pare roz, desi nu e. Dar ai grija sa nu iti striveasca mintea ca pe un gindac. De cand o cunosti? Stii tu care sunt intentiile ele reale cu privire la tine? Stii tu ce avantaje urmareste pentru ea de pe urma relatiei cu tine? Ar trebui sa te intrebi asta daca o cunosti de putin timp. Multi se ascund in spatele iubirii pentru a isi atinge proprile scopuri, fara a le pasa de ce se intampla, sau cum ii lasa pe cei "iubiti" dupa ce si-au atins scopul. Deci, deschide bine ochii, si fii atent, daca e dragoste adevarata sau e altceva. Ca nu cumva sa iti para mai apoi nespus de rau.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Femeii probabil ii placi fiindca esti tanar si ii surade acest lucru, la fel cum si la barbatii de 40+ ani le plac fetele de 20+ ani.

2. In orice relatie poti primi papuci de la femei de orice varsta. Chiar daca esti casatorit.

3. E bine daca prima (?) ta experienta de concubinaj este cu o persoana mai in varsta, poti invata multe dintr-o asemenea relatie.

4. Exista si un fel de gelozie fata de copii care vor sa paraseasca cuibul familial si de multe ori se "practica" asemenea "santaje" (mai ales de catre parintele de sex opus).

5. Daca le explici parintilor ca vrei doar sa-ti faci o experienta de viata, dupa care poate vei veni acasa sau vei pleca in lume, atunci vor constientiza ca esti deja barbat matur, dar la nevoie tot te vei putea intoarce la ei, fiindca esti fiul lor.

Parerea mea este sa te muti la femeie, stai cat va place si va intelegeti, iar apoi va despartiti ca niste adulti seriosi. Este bine sa conveniti ca, daca cineva isi gaseste pe altcineva cu care sa incheie o familie, atunci anunta la timp si va fi fara suparare.

| Simpatic a răspuns:

Aceasta diferenta mare de varsta imi da de inteles ca relatia voastra nu va avea nicio sansa.
Ea vrea sa o ajuti cu chiria si atat tot.
Eu zic sa i-o tragi frumos de tot si apoi sa o lasi in pace.
Cu durex nu fi prost!

| BroascaCuElice a răspuns:

O femeie in toata firea de 40 de ani n-o sa stea niciodata cu unul de 23

| Violleta2022 a răspuns:

Tu muta-te cu ea, ca de maine te trimite si la munca, ca cineva trebuie sa-i plateasca casa si masa, nu?
Doar nu o sa te tina de trantor, in casa ei!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te bate mamica daca te duci sa te joci dea putzulica cu tanti?

| GabiDumitrescu a răspuns:

La cum scrii... mai bine stai acasa cu ai tai. Nici nu te vad cu un salariu peste salariul minim prea curand.

| minrest a răspuns:

Cred ca ar fi o ocazie sa o duci si tu mai bine. Sa stii ca si ai tai te-ar primi inapoi daca ar avea nevoie. Nu au cum sa primeasca un strain, chiar daca au nevoie de cineva. Puteti sa platiti si chirie, cand veti lucra amandoi. Vezi sa fi corect cu ea.

| MafteiVictor a răspuns:

Mai bine nu te baga. Decât sa îți dea un șut in fund mâine poimâine. mai bine las-o. Încă ceva... vezi sa nu cumva sa te încurci cu ea, ea sa plece și sa rămâi tu cu datoriile pe garsoniera și sa te nenorocești. Cunosc persoane care au pățit așa ceva. Ai grija.

| minrest a răspuns (pentru MafteiVictor):

Victore, stiu ca nu-l va lasa pe drumuri cu burta la gura.

Răspuns utilizator avertizat