| theboyinlove a întrebat:

Am intrat intr-o mare belea. Mama iubitei mele a prins-o pe ea ca vorbea cu mine pe video din dus (mentionez ca nu ii vedeam decat fata). Ea are 15 Eu 18. S-a enervat pe ea, a plesnit-o, a scuipat-o si i-a luat si toate telefoanele sa nu mai poata vorbi cu mine. Ii zicea ca gata a terminat-o cu mine. A mai si facut-o stricata. Dupa aia iubita mea a reusit totusi sa ia telefonul bunicii sa imi scrie pe chat si mi-a povestit situatia iar eu am spus ca e nebuna si ca o sa fac tot ce pot sa o salvez din infernul ala cat mai repede. Si a venit bomba... Mama ei umbla in timpul ala pe unul din telefoane pe acelasi chat si a citit conversatia si s-a bagat... Si a inceput o discutie interminabila, ca cica ii bag prostii in cap la fiisa, eu am zis ca nu accept sa o trateze asa si ea venea ca isi creste copilul cum vrea. Nu te poti intelege cu ea. I-am zis sa ii dea si telefonul inapoi (care btw e cumparat de mine) si ea cica nu si ca imi promite ca nu o mai lasa pe fiica ei cu mine. Eu i-am spus ca daca ii vrea binele o lasa cu mine pentru ca eu ii ofer toata afectiunea si iubirea din lume nu ca ea. Ea de fapt nu era suparata ca a prins-o pe iubita mea vorbind la tel cu mine in baie ci pentru ca a aflat parerea mea despre ea si asa si ca vai de mine ca cica ii bag prostii in cap cand de fapt chiar iubita mea mi-a spus ca se simte tratata ca un gunoi in casa aia.
Va rog mult de tot ajutati-ma, cum pot sa o scot pe iubita mea din infernul asta fara sa o incurc cu legea? Merita ceva mult mai bun. O iubesc enorm si ii vreau binele si fericirea. Va rog raspunsuri serioase Multumesc

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ea e mica tu esti pedofil... mergi mai departe cu investigatiile si te baga pe tine cu tiganii apoi o primesti pe la spate.

| Iulian03 a răspuns (pentru mgtow):

N-are cum sa fie pedofil. E vorba doar de 3 ani diferență de vârstă.

| mgtow a răspuns (pentru Iulian03):

Ba e pentru ca are 18 ani

| Iulian03 a răspuns (pentru mgtow):

De la 15 ani actul sexual cu un minor e liber, deci asta spune tot

Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de același sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepsește cu închisoare strictă de la 3 la 10 ani și interzicerea unor drepturi.

(2) Cu aceeași pedeapsă se sancționează actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de același sex a cărei vârstă este între 15 și 18 ani, dacă fapta este săvârșită de tutore sau curator, ori de supraveghetor, îngrijitor, medic curant, profesor sau educator, folosindu-se de calitatea sa, ori dacă făptuitorul a abuzat de încrederea victimei sau de autoritatea ori influența sa asupra acesteia.

(3) Dacă actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de același sex, care nu a împlinit vârsta de 18 ani, a fost determinat de oferirea sau darea de bani ori alte foloase de către făptuitor, direct sau indirect, victimei, pedeapsa este închisoarea strictă de la 3 la 12 ani și interzicerea unor drepturi.

| mgtow a răspuns (pentru Iulian03):

Ce lege de rahat, atunci ma bag si eu pe alea de 15 ca o au stramta.

| darrio2007 a răspuns:

Esti imatur. Ce ai tu ca sa-i oferi ei? Ai casă, conturi in bancă sau stai cu parintii si trăiesti din alocatie? Acum 4 zile aveai 19 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu sper ca mama fetei sa ia actiune legala si sa te dea pe mana Politiei, ca de vorba buna, vad ca nu intelegi.
Tu nu poti sa ceri nimic, fetita aia este legal in grija parintilor.
In caz de maltratare fizica, servicul de protectie al copilului va investiga cazul si va pune fata in Caminul de Copii (orfelinat) pana la varsta de 18 ani.
O mama are dreptul sa confiste orice lucru nu-i apartine copilui ei, atata vreme cat este sub tutela parinteasca.
Tu nu ai nici un drept sa intervii si nici sa corupi copilul cuiva.
Sper sa fii potolit de Politie, ca vad clar ca ai o obsesie pentru fetita asta, cu ganduri ilegale, sa o rapesti sa sa o scoti din tara.

| doctorandus a răspuns:

Nu te speria, nu e ilegal.

| JicaContra a răspuns:

Telefon la protectia copilului, era cineva pe aici care tot posta un numar care nu e oficial, dar care are toate informatiile posibile

in plus, daca ea vrea, poate sa vina sa stea cu tine, daca are deja 15 NU e ilegal nimic din partea ta, si va fi o zi foarte geroasa in iad cand politia o sa aiba dreptul sa te traga la raspundere ca ai primit pe cineva in casa atat timp cat acel cineva a venit din vointa proprie, insa daca ajungi la asta tine minte ca jigodiile de militieni vor incerca sa te faca sa crezi ca pot sa ti-o traga legal, cu toate ca NU POT!

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, singura varianta e un compromis din partea ta si sa accepti ce spune mama, eventual sa va vedeti toti 3 si sa ajungeti la un compromis. E o iubire adolescentina intre voi, ea e si putin cam tanara, tu fiind deja major, nu te stresa foarte multe si lasa lucrurile sa mearga de la sine daca nu reusesti sa te intelegi cu mama ei, pana la 18 ani nu are ce sa faca fata, decat sa fuga de acasa care e o prostie.

| Mogiojojo a răspuns:

laughing dar de ce era musai sa vorbeasca cu tine prin videocall chiar in timp ce facea dus? Inteleg ca esti in calduri la varsta asta dar maica-sa are dreptate.

| DoctorWh0 a răspuns:

"Va rog mult de tot ajuta-ti-ma cum pot sa o scot pe iubita mea din infernul asta fara sa o incurc cu legea"
Nu prea le am eu cu legible, dar nu cred ca poti sa "o scoti din infern". Este minora deci automat parintii ei decid pentru ea.
In cazul in care sunt abuzuri la ei in casa, exista protectia copilului.
Eu as zice sa o lasi in pace, sa nu te mai amesteci. Ca poate mai intri in probleme legale.