| Hehehahah a întrebat:

Salut. Am luat o pauza cu prietena mea din cauza că ne cam certam din cauza ei, era rece cu mine și deja îmi spunea să nu îi mai spun că e a mea și etc.
Am zis sa stam o săptămână unul fara altul și să vină după și să îmi spună dacă e mai bine fara mine. A spus că nu crede că va fi mai bine fara mine... M-a lăsat. eu nu am vrut sa o las deloc dar ea a vrut să îmi arate că nu mai are vreo atracție față de mine. Mi se pare ciudat că vrea să rămânem chiar daca nu mai are vreo atracție față de mine. Merită o a doua șansă din partea mea? Voi ce ați face?

Răspuns Câştigător
| Anonim199213 a răspuns:

Salut, dacă încă mai cauți sfat. Termina tot, nu îți pierde timpul aiurea, eu am avut prima pauza după 2 ani și am acceptat sa continuam, după 3 ani m.a înșelat și nu mai eram copii, am mai acceptat odată sa continuam, și după încă 2 ani s-a rupt tot. Experienta mea?! După ce acum 2.3 luni plângeam pe aici cum sa uit, mi.am dat seama ca mi.am pierdut cei mai frumoși ani cu pers nepotrivita. Lumea e plina de femei, trebuie doar sa ști cu cine trebuie sa ramai și cu cine nu.
Odată rupta relația, e cam gata. Am primit sfatul asta și nu l.am ascultat?

11 răspunsuri:
| TheHobbitNZ a răspuns:

Câți ani aveți?

| avas24larisa8ale a răspuns:

Pai a doua sansa..depinde cum te simti tu in relatie, daca tu mai vrei sa continui, da-i-a doua sansa, dar daca nu iti face bine relatia, nu continua.E alegerea ta, fa cum crezi tu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E finish, așteaptă să te vindeci și caută o nouă iubire.
Atitudinea ei rece trebuia să îți dea de înțeles că ceva nu e in regulă, să pricepi că nu mai are sentimente pentru tine. Doar te tolerează. Despre ce a doua șansă vorbești? O șansă din milă?

| NotNamed a răspuns:

Relatie morbida. Azi va certati, maine va impacati, si dupa poimaine reluati acest ciclu over and over. Cauta in alta parte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Next. Următoarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As face asa
In primul rand nu gandesc pe termene ca nu suntem la avocat
Vorbesc cu ea normal si ies cand vrem amandoi
O las sa decida singura daca vrea sa iesim o las sa ma refuze la saruturi sau imbratisari
Las mult spatiu dar las impresia clara ca eu vreau sa continuam
Banuiesc ca vrei sa continuati din moment ce pui intrebarea si te plangi ca ea e rece
Deci respect raceala aia da las sanse sa fie ca la inceput
Si daca e cazul sa ma refuze frecvent cred ca ma cert putin cu ea si ne despartim oficial sa vad ce face a doua a treia zi
Eu stiu ca am incercat si nu a vrut deci mingea e la ea
Daca suna prea tarziu nici nu mai raspund sau depinde daca mi e dor de ea
Pauze de astea la comun eu nu fac ca nu iubesc in zile cifre date etc
Mie daca mi e dor o sun
Daca imi place arat asta
Daca ma enerveaza cobor sfinti
Cineva trebuie sa fie barbatul in relatie nu sa se clatine tot cand bate vantul sau vine ciclul
Sa ai bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

De ce mila?
Am inteles ca ea vrea sa continuie cand are sansa sa incheie cu voia lui

| SilentRain a răspuns:

Probaila ta din obișnuita sta cu tine
Tu consideri ca e bine sa stai cu un om care te tratează rece?
Vorbeste cu ea si pune-o sa se hotărască fie isi da interesul fie puneți punct

| Freya1 a răspuns:

Sa intamplat chestia asta pentru ca ati stat foarte mult bot in bot bibilindu-va continuu si oferindu-va unul altuia prea multa atentie si afectiune.
În cazul asta distanță este cea mai bună soluție pe o perioadă si faptul ca trebuie sa înțelegeți că uneori, putin spatiu personal (chiar daca stati unul langa altul, dar fiecare cu activitatea lui) e benefic.
Nu trebuie sa aruncam la gunoi orce relație ce pe moment dintr-o banalitate nu functioneaza exact cum ne dorim.Trebuie să sapam mai adânc în probleme si sa le rezolvăm daca este posibil.

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Relatia e consumată

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

"Mi se pare ciudat că vrea să rămânem chiar daca nu mai are vreo atracție față de mine."

E posibil să mai rămână o perioadă, din milă, fiindcă il vede afectat de despărtire.
E părerea mea, tu poți s-o păstrezi pe-a ta.
Mie, când nu imi mai place de cineva, incep involuntar, să fiu rece și distantă cu persoana respectivă. Fiindcă ceva in suflet moare, atunci când cineva te dezamăgeste crunt.