| RadikalGamer a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am un iPhone 3G si as vrea un telefon ceva mai bun. Problema e cu parintii. Deci am banii deja stransi, am gasit un client unde sa vad telefonul, am gasit si de unde sa cumpar alt telefon, dar ei tot nu ma lasa. Invat foarte bine, nu fac prostii dar pur si simplu nu ma lasa. Vreo idee sa-i conving?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si care ar fi motivele?

| RadikalGamer explică (pentru suntserios):

In primul rand ma fac de ras in fata colegilor de clasa. In al doilea rand telefonul e foarte vechi, in jur de 5 ani, si multi dintre prietenii cu care vorbesc imi spun ca se aude foarte prost si chestii de genu asta.
Dar nu inteleg, de-odata ce am banii stransi, telefonul pe care il vreau e chiar mai ieftin decat cel pe care il am si am de unde sa-l iau, cui sa il dau pe cel vachi si chestii de genu asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intrebam de motivele pentru care nu te lasa

| RadikalGamer explică (pentru suntserios):

Ca cica nu au bani sau chestii din astea, dar din moment ce eu am banii...
Mama mea zicea ca e prea scump pentru un telefon (350 de lei)...

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Experienţa de viaţă face deosebirea dintre tine şi părinţi. Când vei avea vârsta lor şi proprii copii vei înţelege, probabil mai bine.

Cum să-i convingi?
Bine, ai încercat să afli de ce nu sunt ei de acord cu aceasta?
Ai încercat să le înţelegi punctul de vedere?

Dacă nu, de ce n-ai începe cu aceste lucruri?

O zi bună!