| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Părinții prietenei mele i-au spus că vor să mă cunoască. Mie îmi e puțin frică și rușine. Ce ar trebui să fac?

14 răspunsuri:
| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns:

Bea o tarie sa prinzi curaj! laughing glumeam pai mai intai te imbraci elegant mergi cu o floare la mama ei freza tot la cravata stii tu si te porti civilizat mananci frumos vorbesti corect stii tu! nu e greu

| ibaal a răspuns:

Dar,ca esti cu ea nu-ti e rusine?! laughing
Nu te taie,stai calm!
Din moment ce are o relatie,vor sa stie cu cine,e normal. Mereu a fost asa. Insa cu atat mai mult in ziua de azi cand sunt numai dobitoci pusi pe vrajealalaughing
Daca nu ai nimic de ascuns,mergi cu capu' sus! Nici "bad boy", dar, nici papa laptelaughing
Ia si tu un vin pentru socrelu' laughing
niste flori si ciocolata pentru soacra-talaughing
si mergi asumatwinking
Bafta!
Oricum, de ce iti e frica nu scapilaughing Mai bine va vedeti intr-un mediu organizat, decat cine stie in ce circumstante unde n-ar avea timp sa te cunoasca prea bine happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îți faci curaj și mergi să-i cunoști. E normal să ai emoții. O să vezi că nu te mănâncă nimeni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te înțeleg că ți-e frică.
Dar așa intri în viață.
Vei avea și tu cândva o fiică.
Nu ai dori ca să cunoști pe flăcăul cu care se plimbă?
Ei doresc să vadă că ești civlizat, să se convingă că ai gânduri serioase cu fata lor ( eu sunt convins că ai).
Dacă ei vor constata asta, ei vor fi fericiți și liniștiți și te vor vedea ca pe un bărbat adevărat, ca viitor tată al nepoților lor, așa cum ai început să fii.
Curaj și încredere în tine!

Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti trebuie sa fie frica.
Poti alege intre a le cunoaste "accidental" sau programat.
Poti sa mergi "accidental" cu vreun pretext, de exemplu sa te cheme fata ca ajutor la munca de langa casa sau altceva la care te pricepi.
Daca mergi programat, atunci te imbraci elegant, in stilul tau propriu. Duci un buchet de floare si o cutie de ciocolata potential viitoarei mame-soacre, respectivo sticla de vin bun la tatal fetei. Te comporti si vorbesti manierat si in nici un caz sa nu minti nimic (insa poti ocoli raspunsurile incomode).

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns:

Ar trebui sa pui frica si rusinea in cui si sa te duci sa cunosti parintii fetei.

| Trioda a răspuns:

Frica?
de ce?
prima impresie conteaza,daca te vei prezenta ca un boschetar,vei primi aceasta eticheta pe meritul tau,deci urmeaza sfaturile colegilor de pe aici privind tinuta,comportamentul,atitudinea si totul va vi OK.
Oricum fata ti-a facut intrarea,tu mai ramane sa te definesti in ochii lor!
Mult succes,spatele drept,pieptul inainte,umerii si fruntea sus,fii optimist si increzator in tine,cum ai cucerit fata,poti la fel de bine si cucerii pe parinti ei,nu vorbi neintrebat,nu dezvolta subiecte pe care nu le stapanesti,nu te da rotund,nu iti asuma merite si promisiuni care mai tarziu te vor baga in noroi prin neonorarea lor.
Intodeauna tine fata linga tine,pentru ca sa va consulati impreuna,din moment ce preconizati un viitor impreuna, foloseste des, sa o intreb pe. (Xenia), va da bine in ochii lor, aratand ca o pretuiesti in luarea deciziilor etc.
Mult Succes!

| sofisis a răspuns:

E normal sa ai emotii. Acum depinde si cati ani aveti. Pentru ca dupa o varsta incolo tine numai de formalitati. Pana la o varsta insa, parintii pot interzice copiiilor anumite relatii.
Te duci, le explici ca le respecti si iubesti fata si ca o sa faci tot ce tine de tine sa fie fericita. Cam atat

| GirlOnline81 a răspuns:

" Ce ar trebui sa fac?"
Prinde curaj, mergi acolo si castiga-le incredere. Probabil ca n-o faci toate lucrurile astea exact in ordinea asta, dar ideea ramane aceeasi.

| CarcotasulVesel a răspuns:

E bine ca esti speriat, o sa te intampine cu una din astea... sau mai multe:
1. I'm not afraid to go back to prison.
2. Come on in, son, let me show you my semi-automatic gun collection
3. Bend over and let me attach this GPS tracking unit in the appropriate place
4. Did I tell you about the time I fought off an entire platoon of North Vietnamese without a gun?
5. Did you know that Brock Lesner is my daughter's Godfather?
6. If you behave in a manner unbecoming while you're with my daughter, the authorities won't find your body.
7. I love to cook, and one of my favorite utensils is this ten-inch bread knife with the serrated blade.
8. Things didn't turn out so well with the last boy that dated my daughter. People tell me that when they see him in public he's always glancing over his shoulder with this terrified look on his face. I wonder if it has anything to do with the family dinner we had with Uncle Vito and the boys?
9. We took my daughter's boyfriend, now ex-boyfriend of course, with us one time up to the cabin, but the doctors couldn't fix the injuries from his hunting accident.
10. Careful where you sit. Lulu, my pet Burmese python got our of her cage the other day and I haven't been able to find her. She doesn't take too kindly to strangers.

rolling on the floor

| DLP2K19 a răspuns:

Bună. Încearcă să te comporți normal. Dacă vrei să faci conversație cu părinții prietenei tale, spune-le niște bancuri. Sper că te-am ajutat.

P.S.: Nu-i băga în seamă pe cei care au râs de tine la această întrebare.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Toate sunt doar in capul tau.gandesti prea mult.
Bine, exista probabilitatea sa fie niste comunisti cu care nu esti pe aceiasi lungime de unda si de aici poti avea o experienta neplacuta!

| CleanHeart a răspuns:

Nu-ți fie frica, îmi aduci aminte de fostul cand i-am făcut cunoștință prima data cu mama, era așa timid și tăcut, serios acum nu are de ce să-ți fie rușine.