| adrianbestboy98 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent ca nu mai stiu ce sa fac. Prietena mea plange din cauza parintilor ei care is niste oameni care nu o apreciaza si nici macar nu o vor si eu nu stiu ce sa mai fac. As vrea sa pot face eu ceva dar distanta asta ma omoara crying O iubesc prea mult sa o las sa lupte singura crying Ajutați-mă cu câteva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| TheWomanCat a răspuns:

Lupta pentru dragostea ta si incearca sa ii fii cat mai mult alaturi de ea indiferent de situatie. Oricat de lunga ar fi distanta dragostea va triumfa.Stai permanent lipit de telefon pentru a afla cand i se ofera ocazia sa iasa din casa si profita de fiecare moment langa ea oferindu-i incredere. Poate nu ii vei convinge parintii dar convinge-o pe ea sa se intoarca impotriva lor oricat de mult veti avea de suferit.O sa se merite toate acele eforturi si lacrimi de durere pentru reusita sigura. Daca tu nu poti fi alaturi de ea in adevaratul sens al cuvantului fa-o sa te simta aproape langa inima sa, in sufletul ei. Vrei ca relatia sa reziste, nu? Te vei tine si cu ultimele puteri de ultimul fir ramas de speranta? Daca da nu lasa aceasta relatie atat de speciala sa se prabuseasca.Eu te sustin.

O ZI PLACUTA! happy

4 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

La 15 ani tu vrei sa,, lupti,, cu niste oameni pe care nu ii cunosti si despre care nu ai habar cum sunt. Spusele prietenei tale, care nu cred ca depaseste nici ea 15 ani, nu sunt de o credibilitate totala. Daca consideri ca familia ei ii face rau, atunci suna la protectia copilului.

| adrianbestboy98 explică (pentru FABULOSUL6000):

Rly ma? tu nici macar nu ne cunosti varsta dar na mai trebuie sa fie gigi contra -_-

| TheFragranceMaster a răspuns:

Viata asta pentru unii e un adevarat ''spirit liber''(am fentat cenzura!), distanta nu e o problema daca o iubesti cu adevarat, sa o lasi singura nici nu mai spun!
Fii linga ca ea cit de mult poti prin telefon, net! Si mai ales fii optimist incearca sa-i schimbi starea, in bine evident(nu mergi la spital sa-i spui bolnavului ca arata prost si pare ca n-o mai duce mult).
Daca nu poti fi fizic alaturi de ea fa-o sa priceapa ca esti cu inima prezent tot timpul.Si nu e singura!
Conteaza enorm sa fii tu tare, daca va inmuiati amindoi se alege prafu' de relatia voastra!

| Anonymous051150 a răspuns:

Eu zic sa o incurajezi sau sa vorbesti cu parintii ei despre asta.