| Abonat1455 a întrebat:

Salut, am nevoie de cateva sfaturi sincere.Sunt impreuna cu o fata de un an, nu o sa ma apuc sa explic cum este relatia pentru ca doar noi doi stim cum este tot ce pot sa spun este ca ne iubim enorm de mult. Totul a fost ok, parintii ei ma acceptau, ba chiar ma iubeau pot sa zic. Pana intr-o seara cand m-am certat cu prietena mea si i-am dat o palma, ea este o fire foarte sensibila iar eu inainte eram destul de vulcanic. I-am spus mamei ei ce s-a intamplat iar de atunci nu mai este de acord cu mine. De o luna de zile incerc cu prietena mea alaturi de mine ca imi pare foarte rau pentru ce am facut, i-am implorat sa ma ierte si sa mai imi dea o sansa sa le arat ca nu se va mai repeta niciodata. Nu pot sa o sun pe prietena mea cand este la parintii ei pentru ca ei nu ma mai suporta si este o situatie destul de fustranta iar prietena mea este la mijloc. Ea m-a iertat si i-am dovedit ca m-am schimbat dar marea problema ramane ai ei si nu stiu cum sa fac sa ma ierte si sa mai imi dea o sansa?

Răspuns Apreciat de Editori
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Hai sa iti spun ceva.Si eu am stat cu cineva asa, mai vulcanic cum spui tu si nu s-a oprit totul la o imbrancitura.Si eu am fost prostuta ca si iubita ta incat sa cred ca e înger si ca palma aia nu a fost cine sti ce, dar chiar e ceva urat din partea ta ce nu ar trebui să se întâmple nici din glumă.
Si chiar daca acum, o perioadă nu vei mai repeta, pe viitor nu e sigur.Sau si daca nu vei mai face asta, sigur cu timpul o sa iti dai permisiunea sa te comporți urat cu ea.

Eu una am fost tâmpite ca nu le-am spus alor mei sa il calce pe cap atunci cand ma brusca si lovit.Si l-au văzut în continuare ca pe un ingeras si pe mine ca nebună.Si tot asa a facut, ca drept mulțumire ca putea face si pușcărie daca nu eram eu dar in fine...

| cristimihailov a răspuns:

Cand dai o palma o sa ii dai una din nou.

| AliGab a răspuns:

Nu ai ce le face...doar lasati-i in pace.

| geoconda a răspuns:

Probabil pentru că ei sunt mai bătrâni și cunosc, au experienta, stiu ca lupul își schimbă blana dar năravul niciodata. Ce a făcut asa grav de i-ai dat o palmă? Se rezolva cu vorbe, cu vorbe. Dar faptul e consumat si omul si-o face cu mâna lui.
Nu stiu ce poti sa faci sa le dovedești părinților. Iti dai seama cum te vad ei acum.

| Crescent a răspuns:

Ar trebui sa ii intelegi si pe ei. Se gandesc ca daca le-ai lovit fata o data, clar o vei mai face si a doua oara.
Cred ca solutia ar fi sa le arati ca te-ai schimbat, daca tu spui ca chiar asa e

| Nina001 a răspuns:

Încearcă să nu insisti, cum ai proceda dacă ai avea o fiică si ar păți același lucru, cum ai privi omul care ar face la fel, dar din exterior. Cel mai probabil vei stii ce ai de facut, cand o sa privesti detașat anumite acțiuni.