| Johnny994 a întrebat:

Salut,AM NEVOIE DE NIȘTE SFATURI!
Deci, luați o pungă de chipsuri sau ceva de mancat că am de povestit, ceva mai mult!
Povestea începe de când eram mic, de pe la vârsta de 5 ani, când tata ne-a dat afară din casă si de atunci am locuit la bunici, eu am fost un copil nebun de foarte mic. Exemplu:prima betie am făcut-o la vârsta de 2 ani????????,m-a găsit mama vânăt in mijlocul casei, cand a venit de la munca,si asta nu-i nimic,v-am dat un exemplu ca sa înțelegeți ce povestesc.
Eu locuiesc in casa bunicilor,cu mama, avand si o sora dar a plecat de câțiva ani din aceasta casa.
Mama, a fost data afara de la locul de munca in anul 2005 si de atunci nu a mai muncit,sau cel putin asa stiu eu,nu îmi amintesc.
Dar ce e cert,e ca ne-a crescut mari si cu eforturi considerabile,noi am fost saraci mai toata viata,nu stiu daca din prisma faptului ca nu au fost ei in stare sa faca ceva,sau nu au putut financiar sa realizeze mai mult, eram mic copil pe vremea aceea si nu realizam ce mi-se intampla.
Mama a fost diagnosticata cu cancer de sân in 2010, dar eu eram prea mic ca sa ajut cu ceva,nu stiam ce inseamna asta,si la ce ma bag,nu stiam ce inseamna munca,nu stiam ce inseama reponsabilitatea,eram vai de capul meu,dar am incercat sa ajut,sa ma duc la munca,sa fac bani ca sa o tratez pe mama,si am reușit,am vindecat-o,fara niciun ajutor.
Iar aici incepe povestea mea!
Familia mea mereu m-a desconsiderat, din toate privintele,umilit de-a lungul anilor,începând cu apelativul "lepra"pana la "fiinta nefolositoare" atat din partea mamei cat si din partea surorii mele,la scoala si la liceu,am fost bataia de batjocura a tuturor pentru ca nu imi permiteam ce isi permit ei,eram imbracat mai pe saracie cum s-ar spune,si de acolo am plecat cu niste traume psihice, de la neîncredere in sine pana la momente de depresie care se manifestau pe o anumită perioadă de timp.
Prieteni am avut de a lungul timpului, si inca am, relationez cu alti oameni, ma distrez cu ei.
Dupa ce am terminat liceul in 2013 si am dat bacul (evident nu l-am luat ), am gasit un loc de munca la care am stat din 2014 pana in aceasta luna, ca bucatar si apoi ca bucatar sef.
Am facut muncă demonica ca sa ma ridic si sa prosper,dar se pare ca nu am reusit, nu am avut niste superiori tocmai ok, si datoria faptului ca nu cunoșteam aceasta lume, am fost si aici exploatat pana la maxim, si cand zic maxim, e maxim, (am lucrat 85 de zile continuu a cate 14 ore in fiecare zi) si asta e doar o serie,crezand ca daca muncesti si faci,te ridici,nu a fost asa.
In momentul de față vreau sa ma axez pe mine si doar pe mine,dar toata lumea trage de mine,si are nevoie de cate ceva de la mine, stiu e firesc sa ajuti pe altcineva, dar cand nu esti tu bine cum sa faci asta!
M-am lasat pe mine din toate punctele de vedere,nu m-am axat pe viitorul meu,pentru ca nimeni nu mi-a deschis ochii,și am făcut-o de unul singur,am realizat ca daca nu te arzi,nu faci nimic.Dar in schimb am avut probleme in ceea ce priveste dragostea, nu prea am avut o iubita niciodata,rau nu arat,acum mă imbrac bine pentru ca imi permit, miros bine, ingrijit sunt.si as vrea sa gaseac,dar firar sa fie ca tare nebune mai sunt fetele din zilele noastre.
Daca deranjează postarea mea,imi cer scuze de pe acum. A, si apropo????, am 27 de ani.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu inteleg. Vrei un sfat de viața sau îți cauți o iubita. Un sfat îți dau eu. Gândește te doar la tine. Nu te mai gândi sa ajuți pe nimeni, fi mai egoist. Gândește te ca ai doar o viața, e viața ta asa cum e ea trăiește o. Nu trai sa ajuți pe nimeni pentru ca nimeni nu îți trăiește tie viața. Dacă tu ești fericit, treci mai usor prin probleme, in schimb dacă ești stresat mereu din cauza ca trebuie sa ajuți și pe alții cum ar fi familia sau prietenii, atunci vei îmbătrâni devreme, trec anii și tu toată viața ai muncit și trăit pentru alții. O iubita îți vei găsi, trebuie sa încerci sa cunosti fete la locul de munca sau pe internet. Va fi bine

| ochicaprui3 a răspuns:

Mulți Ani înainte. Din fericire mai este și câte una care nu e nebuna? de exemplu eu nu am parte de dragoste și nu mă iubește nimeni? mereu am fost urâtă de toți și disprețuita, am aproximativ 1.60 cm 46 kg și 33 de ani și deși sunt o fire jucăușă iubitoare totuși nu sunt iubita de nimeni și Toți îmi spun ahh ce Bună ești dar m-am gândit la un lucru, de ce toți îmi spun că sunt Bună numai pentru sex și pentru căsătorie nu? Asta nu înțeleg.

| ochicaprui3 a răspuns (pentru ochicaprui3):

Am pus emoticoane dar văd ca arata semnul întrebării

| Johnny994 explică (pentru ochicaprui3):

Noi barbatii in zilele noastre, vrem sa ne stabilim financiar, statutul nostru de bărbat, si dupa aceea ne facem o familie, si din aceasta cauza preferam sa gasim partenere care ne satisfac sexual, intram in modul de "primată" in acele momente, ca sunt unii care nu vor sa progreseze si sa aiba abundentă in viata pe toate planurile, asta este, nu e vina ta laughing), din punctul meu de vedere, o femeie intra in viata unui barbat ca sa sporeasca stima de sine si curajul de a sta im fata vieții cu curaj.
Mai multe de atat nu vreau sa zic ca o sa intru in alta zonă.
Cheers.