| 757474 a întrebat:

Salut, am nevoie de niste sfaturi de la voi! Am cunoscut o fată acum vreo trei ani într-o vacanță, ulterior am aflat ca suntem in același liceu, nu ne vedeam chiar zi de zi(nu aveam același program) dar obișnuiam să vorbim prin mesaje, după o pauză destul de lunga, am bagat-o in seamă, am vorbit ce am vorbit si ea mi-a spus că dacă am recomandări de filme meme-uri muzică, pot sa i le spun ca sunt bine venite. A doua zi am incercat să-i spun câteva glume, dar era de nerecunoscut parcă era alta fata, răspundea sec si fooooarte greu am mai vorbit ce-am mai vorbit iar azi i-am trimis o melodie, a văzut mesajul si nu mi-a răspuns. Chiar nu știu ce sa cred. O scuză ar putea fi aceea ca are BAC-ul anul ăsta. (ea are 18 ani eu 19)M-ar ajuta niște sfaturi. Va rog fără răutăți!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prin distanța aia și-a pierdut interesu și conexiunea cu tine. după o pauză de genu e normal să nu ai aceeași relație cu acea persoană

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o intrebi pe ea?
Noi putem sa-ti dam pareri gresite si sa te necajim, dar comunicarea voastra este importanta, fiindca puteti clarifica situatia.
Intreba-o daca au suparat-o glumele tale, sau ce anume a suparat-o.
Pe lumea asta, daca am comunica mai mult unii cu altii si am spune ce ne supara, sunt convina ca s-ar gasi caii sa se schimbe situatia si sa multumeasca pe toata lumea.

| SoareDaniel a răspuns (pentru Violleta2022):

Pey tu nu ai citit ce a scris, ca nu l-a mai bagat in seama pe saracul omu dupa laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Hai, ia o pauza si raspunde doar daca esti intrebat!

| cristimihailov a răspuns:

Nu e mai simplu sa o suni si sa o inviti undeva?

O sa te refuze la inceput, dar poti sa tragi de la ea o alta data.

| gabriel2004o a răspuns:

Intreaba daca deranjezi iar daca o deranjezi ar fi cazul sa te retragi sa gasesti pe alta, sa inveti din greseli/sa faci o schimbare. Daca esti tipul de om care se milogeste, spameaza fara pauza de minim o zi si raspunde instant inseamna ca tu ai o problema si e si normal sa reactioneze asa(iar dupa cum ai scris intrebarea pari sa fi genul no hate):///

| SoareDaniel a răspuns:

Ca nu e interesata de tine, ceva de genul am patit si eu pana nu mai reuseam apoi eu sa ii citesc ei mesajele cand m-a rugat sa o imprumut cu bani laughing)

| 757474 explică (pentru SoareDaniel):

Daca n-ar fi interesata de ce mi-ar spune să-i dau mesaje, ca sunt bine venite?

| SoareDaniel a răspuns (pentru 757474):

Ea ti-a cerut o favoare in p l m, chiar atat de orb esti sa nu observi asta, macar daca ti-ar fi multumit pentru recomandarile alea laughing) mai lipsea in mesaj sa zica ceva de genul niste filme romantice sa le urmaresc cu iubitul meu stii si tu colegu' rolling on the floor...iar faptul ca te-a lasat in seen cum patim majoritatea spune totul.