| IonuțnewAccount a întrebat:

Salut.
Am nevoie urgentă de întrebările de mai jos de la oameni care stiu sigur ceva legat despre asta sau care au trecut prin asta.
Incep cu o mica poveste de vineri.
Eu cu o fata de aceeasi varsta ca mine, 17 ani, am decis vineri sa fugim de acasa pentru ca parintii ei nu voiau sa ne lase sa fim impreuna.
Zis si facut, dupa mai bine de 2 zile ne-au gasit dupa care pe ea au luat-o inapoi la parinti.
Si eu la fel.
Parintii ei nu vor in niciun fel pentru ca sunt tigan si le e frica sa nu o bag la produslaughing

Și i-au luat si telefonul,
Ce pot sa fac?
Poliția nu este de partea mea,
Iar sa astept 5 luni fara sa vorbesc sau sa ma intalnesc cu ea imi e imposibil.
Mulțumesc❤️

4 răspunsuri:
| stefiiii3 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, astepta cele 5 luni. Bine ca sunt cinci luni si nu toata viata, daca are parintii foarte exigenti se putea sa n-o mai vezi vreodata.
Imi pare rau ca ai fost exclus din faptul ca esti de alta etnie, sper sa treaca peste si sa-ti revezi prietena.
Sfat prietenesc, data viitoare nu mai fugiti, asta duce mereu la mai rau.

| Eibogu a răspuns:

Ohoo))))in așa caz pot spune ca aștepta un timp... încă sunteți mici pentru asa ceva...o sa reușiți toate)))nu vă grăbiți

| IonuțnewAccount explică (pentru stefiiii3):

Și dacă fug a doua oară cu ea,
Și de mai multe ori până se satură?
Nu o las în ruptul capului acolo

| stefiiii3 a răspuns (pentru IonuțnewAccount):

Am zis ca nu este o idee bunamai mult agravezi situatia.