| CraigThunderSs a întrebat:

Am o întrebare mai ciudata și rog seriozitate, este o chestiune pe viata și pe moarte... Vorbeam cu o fata care s-a dovedit a fi sora mea vitrega și am vorbit ceva cu ea, adică un fel de flirt și se întâmplă ca tot în perioada asta sa am și un proces cu tatăl meu pentru pensia alimentara. Am încercat sa șterg conversația, sa ii dau și Block ca să scap de mesaje, dar nu știu dacă a mers, credeți ca acele mesaje pot servi ca proba ceva la proces? In caz de ceva, vreau sa știu dacă sa îmi fac griji deoarece am o situație financiara mai proasta și am nevoie de acei bani pentru mai departe în studii...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o legatura procesul pentru intretinere cu flirtul tau cu sora vitrega. Daca indeplinesti conditiile, respectiv continuarea studiilor, tatal tau va obligat la pensie alimentara pana la terminarea studiilor, dara fara a depasi varsta de 26 ani.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu are treaba, iar mesajele acelea nu sunt sterse, ele raman. In schimb nu este moral sa mai filtrezi cu ea

| Sofer a răspuns:

Poți filtra cu ea ca doar nu se întâmplă nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si unde anume e chestiunea pe viața si pe moarte?