| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Am o intrebare pentru cei care sunt casatoriti sau sunt aproape sa faca pasul acesta si si-au gasit partenerul potrivit.

Cand v-ati gasit perosana potrivita ati simtit ceva aparte inca de la prima vedere sau primul contact? Sau a fost la fel ca mai toate relatiile de pana atunci si v-ati dat seama pe parcurs ca e ce trebuie?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am decis să mă căsătoresc.
A mă căsători însemna pentru mine din acel moment o relație pe termen lung.
Această decizie m-a făcut să văd această persoană în aceaastă perspectivă, iar după căsătorie să acționez în această perspectivă. Acest mod de a gândi m-a făcut să trec peste toate evenimentele care au survenit și ne-ar fi putut despărți. Astfel relația a rezistat încă până azi, după 48 de ani.

| DoarBogdan a răspuns (pentru sadrian46):

Va doresc numai bine in continuare! Felicitari happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, legat de tine... nu cred ca ar trebui sa te legi de acel prim moment. Lucrurile "bune" pot sa vina deseori cand nu te astepti, din diferite intamplari.
Nu mai conteaza ce era atunci, conteaza ce este acum. Acum, ce simti legat de persoana respectiva?

| UnDiavol a răspuns:

Nu ma însor tot restul vieți mele sunt perfect așa cum sunt cum am fost și până acum