| wanted1 a întrebat:

Am o problema.
Am 25 de ani si am o colega care are 27 de ani si este divorțata de prietenul ei.
Problema e ca eu o cam plac si as vrea ceva de la ea.
Vorbim mai non stop, facem glume pe subiecte perverse si ii cam place ca ea a zis.
Cum sa fac sa o combin, sa vina la o cafea in oras sau la mine? M-a invitat la ea dar a zis ca, ca si colegi.
Pe data de 5 e ziua ei si e si a mea. Vreau sa fim doar noi 2 sa-i pot da un cadou. Cum sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu exista divort intre prieteni, pentru ca, doar cei casatoriti legal pot divorta.
Daca fata ti-a spus ca vrea sa fiti "doar colegi", atunci este clar ca nu vrea o relatie mai apropiata cu tine.
Incearca sa-i respecti dorinta si sa ai rabdare cu ea, poate nu are acum chef de altfel de relatii, abia fiind despartita.
Este o idee proasta sa inviti la ziua ta de nastere doar pe ea, pentru ca-i va spune clar ca o fortezi intr-o relatie pe care ea ti-a spus deja, ca nu o doreste acum.
Invata sa asculti de ceea ce ti se spune, ca sa nu te miri daca te refuza pe viitor. Efectiv poti sa o pierzi, daca fortezi lucurile.

| Andreeush a răspuns:

Dacă la vârsta de 25 de ani nu știi să vorbești cu o femeie atunci e gravă situația.
Te-a invitat la ea și tu nu știi ce să faci?

| cristimihailov a răspuns:

Du-te la ea ca prieten.
Acum nu stii unde se ajunge.
Sa ai si cauciucul cu tine. O cutie.

| ywar a răspuns:

Te-a invitat la ea? Pai, si tu nu te-ai dus? laughing
Iti meriti soarta.

| ziftode a răspuns:

Nu ma pricep la romantz
dar CHIAR CRED in motto-ul de la filmul "The Crow" (ala cu Brandon Lee, fiul lui Bruce Lee)

people die, cities burn, but when two people are meant to be together, NOTHING can keep them apart, NOT EVEN DEATH!

in romana, daca vorbesti non-stop cu ea si faceti glume, sunt foarte sigur ca tu stii mai bine ce sa ii spui si cum sa o iei... SERIOS, tot ce poti sa primesti de la straini sunt niste clisee care s-ar putea sa fie total pe dinafara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te-a invitat la ea acasa. Chiar asa pampalau esti? Doar nu-ti zicea, hai la mine sa ma pui cu picioarele in sus laughing
Depinde ce vrea, daca vrea o relatie serioasa sau ceva asa. Dar tinand cont ca a iesit dintr-un divort, iti dai seama ca sufla si-n iaurt. Parerea mea, pentru faptul ca te-a invitat la ea, e ca vrea doar sa-si faca de cap deocamdata. Si probabil sa te puna la incercare sa vada ce fel de om esti. happy
du-te la ea nu fi tampit. laughing
Te duci sa vedeti un film, iei niste chips-uri, un pepsi, o sticla de vin, si porniti de acolo.
Ai 25 de ani naibi, nici nu-ti mai trebuie sfaturi la varsta aia, ca esti baiat mare deja happy